صدور مرخصی برای همسر فرمانده

 

در قدیم که پاسگاه های ژاندرمری در مناطق مرزی و دورافتاده از شهرها وجود داشته و اکثرا ماموران مستقر در آن مکان ها باید مدت زیادی را دور از اقوام و بستگان را سپری می کردند. و سفر رفت و آمد به سهولت فعلی نبوده.

همسر یکی از فرماندهان پاسگاه که به تازگی هم ازدواج کرده و چندین ماه از زندگیشان دور از شهر و بستگان در منطقه خدمت همسرش می گذشت بدجوری دلتنگ خانوده پدری اش شده بود. چندین بار از شوهرش درخواست می کند که برای دیدن پدر و مادرش به شهرستان به اتفاق هم یا به تنهایی مسافرت کند ولی هر بار شوهرش به بهانه ای از زیر بار موضوع شانه خالی می کند. زن که در این مدت با چگونگی برخورد ماموران زیر دست شوهرش و بعضا مکاتبات آنها برای گرفتن مرخصی و غیره هم کم و بیش آشنا شده بود به فکر می افتد حالا که همسرش برای خواسته ی وی اهمیتی قائل نمی شود، او هم به صورت مکتوب و به مانند ماموران برای رفتن و دیدن خانواده اش درخواست مرخصی کند ، پس دست به کار شده و در کاغذی درخواست کتبی به این شرح می نویسد:

" جناب ....
فرمانده محترم ....
اینجانب ...... همسر حضرت تعالی که مدت چندین ماه است پس از ازدواج با شما دور از خانواده و بستگان خود هستم ، حال که شما به دلیل مشغله بیش از حد کاری فرصت سفر و دیدار بستگان ندارید بدین وسیله درخواست دارم که با مرخصی اینجانب به مدت .... برای مسافرت و دیدن پدر و مادر و اقوام موافقت فرمائید.
با احترام ، همسر شما ....."

و نامه در پوشه مکاتبات همسرش می گذارد. چند روز بعد جواب نامه به این مضمون بدستش می رسد:

" سرکار خانم....
عطف به درخواست مرخصی سرکار عالی جهت سفر برای دیدن اقوام با درخواست شما به شرط تامین جانشین موافقت می شود.
فرمانده ....

 

   

/ 2 نظر / 9 بازدید
حسین بستام

درود دوست من... دوست من یک کد آماده کردم که اگر دوست داشتی برای حمایت از وبلاگ ما آن را در وبلاگت قرار بدی... کار این کد این است که 10 کتاب آخری که در وبلاگ قرار داده بشه رو در وبلاگ شما نمایش میده یعنی هم سبب پربار شدن وبلاگ شما میشه بطوری که هر کتابی که من در وبلاگم قرار بدم در وبلاگ شما نمایش داده میشه و هم از وبلاگ ما حمایت خواهید کرد...و پس از قرار دادن كد در وبلاگ خود به ما خبر دهيد تا ما نيز براي حمايت از شما لينك شما را در وبلاگ پر بازديد خود بصورت ثابت و هميشگي قرار دهيم تا بدينگونه از شما كه حامي فرهنگ ايران زمين هستيد حمايت كنيم... اینهم کد: <!-- Start ro3vayedel.blogfa.com Rss Reader code --> <style> .WFeedTitle{font-family:tahoma;font-size:8pt;color:#003399;text-decoration:none;font-weight:600}.WFeedTitle:hover{color:#ff4400;} .WFeed{font-family:tahoma;font-size:9pt;color:#003399;text-decoration:none;}.WFeed:hover{color:#ff4400;} </style> <script src=http://reader.webgozar.com/feedreader/reader.aspx?Feed=http://ro3vayedel.blogfa.com/rss.aspx&maxFeed=10 language=j

پریسا

سلام. خیلی لذت بردم از نوشته هات. موندم با اینهمه مطلب باحال چرا بیننده کم داری. به هر حال جالب بود. موفق باشی.