آرایش صحیح

 

خانم هیچ می دانید که شما هم قادر هستید بدون رجوع به آرایشگاه, به تنهایی آرایش خود را انجام دهید ؟

اساس توالت :

کرم پودر و روژ مهمترین عوامل آرایشی محسوب می شوند, در مورد کرم پودر, رنگی را انتخاب کنید که به صورت شما بیاید. گونه های خود را سرخ تر از سایر قسمت ها بزنید ولی همواره مواظب باشید که رنگ تندتر از حد عادی و معمول نباشد و دیگر اینکه سایه های آن عادی باشند. 

1- قبل از همه روبانی به موهای خود ببندید و موهایتان را عقب بزنید تا در صورتتان ولو نشوند. آنگاه صورت را با صابون و آب سرد بشوئید و با پنبه خشک کنید.

2- اگر پوست شما خشک باشد, از کرم های نرم کننده استفاده کرده و کرم را به آرامی بر پوست بمالید. 

3- همیشه کرم را رو به بالا بمالید و این مالش را با ضربه های سر انگشت انجام دهید. در مورد قسمت های چربی تر صورت, از کرم های خشک تر استفاده کنید.

4- در صورت لزوم برای صاف کردن و روشن تر نمودن هاله های زیر چشم, از روژ کمرنگ استفاده کنید. اگر از کرم پودر, استفاده می کنید. پیشانی, بینی, چانه, گردن و گونه هایتان را از آن بمالید. 

5- در مورد کرم پودر ، از یک ابر نرم استفاده نمایید.

6- پس از آنکه تمام صورت را مالش دادید. فراموش نکنید که زیر چانه را هم مالش دهید. 

7- با سایه دادن کرم پودر, صورت خود را حالت بخشید. برای قسمتهایی که مایل هستید برجسته به نظر برسند, از سایه های روشن استفاده کنید و یا برای آنکه بینی کوتاه و زیر چشمها سایه دار باشد, همین سایه ها را به کار برید.

8- برای برجستگی بینی یا چانه, از سایه های تاریک تر استفاده نمایید. 

9- حال باید روژ بمالید. روژ کرم مانند و یا مایع را به صورت ذراتی در شکلی مثلث مانند به گونه ای بمالید.

10- روی صورت را مالش بدهید. دست ها را رو به بالا و به طرف خارج از صورت حرکت داده و با اندکی کرم پودر مخلوط کنید. 

11- حال گونه را با پنبه پاک کنید.

12- رنگ روژ را با مالیدن کمی روی دست یا پوست دست خود تطبیق دهید. روژ نیز به چهره شما حالات مختلف می بخشد ، اگر صورتتان گرد و کوتاه باشد, روژ گونه ها را زیاد کنید. برای صورت های دراز, روژ را از وسط گونه ها رو به گوشها بمالید. پس از این کار آماده برای پودر زدن هستید.

 

طریقه صحیح کرم زدن

http://www.nobogh.com/images/2/kerem.gif/ 1 نظر / 3 بازدید
یک دوست از همین نزدیک

والا چی بگم[تعجب] این طرز ارایش آقایون را هم اگه میگفتید بد نبود این خانمها که هزار ماشالله دیگه احتیاج به آموزش ندارن خودشون مادر زادی آرایشگرن[نیشخند]