ذوب آهن در آستانه قهرمانى قرار گرفت

یک هفته مانده به پایان مسابقات لیگ برتر، ذوب آهن اصفهان با پیروزى خانگى ۳-۰ برابر ملوان انزلى در آستانه قهرمانى لیگ قرار گرفت. استقلال تهران در ورزشگاه آزادى ۱-۱ مقابل سایپا متوقف شد و پرسپولیس با شکست ۲-۱ برابر استقلال اهواز آخرین امیدش را براى سوم شدن از دست داد.

با تساوى هفته گذشته استقلال مقابل فولاد ، ذوب آهن اصفهان پس از چهارده هفته به صدر جدول بازگشت.

صدرنشین جدید، این هفته در ورزشگاه فولاد شهر اصفهان با ۳ گل ملوان انزلى، تیم دوازدهم جدول را شکست داد و حالا تنها یک گام با قهرمانى لیگ هشتم فاصله دارد؛ شاگردان منصور ابراهیم زاده در روز پایانى با کسب تساوى برابر فولاد خوزستان هم جام قهرمانى را به اصفهان خواهند برد.

ذوب آهن در دیدار با ملوان در دقایق ۱۰، ۶۶ و ۷۵ توسط فرشید طالبى، ایگور کاسترو و محمد صلصالى به گل رسید.

در دیگر بازى حساس هفته، استقلال تهران در آخرین دیدار خانگى فصل مقابل سایپا ۱-۱ متوقف تا شانس قهرمانى این تیم کمتر شود.

قهرمانی استقلال در گرو "اما" و "اگر"

با این تساوى، آبى ها فقط در شرایطى جام قهرمانى را در دست خواهند گرفت که در آخرین هفته تیم پیام را در مشهد ببرند و ذوب آهن برابر فولاد بازنده باشد.

سایپا تیم دهم بود و محمد مایلى کهن، سرمربى این تیم به دلیل اخراج در بازى قبل اجازه نشستن روى نیمکت را نداشت، هر چند این مسئله مانع ارتباط تلفنی او با نادر فریادشیران، کمک مربی خود در جریان بازی نشد.

نیمه اول سایپا خوب کار کرد. در حفظ توپ در میانه زمین موفق بود و فرصت شوتزنى به بازیکنان استقلال نداد. در دقیقه ۵ هم یک موقعیت عالى را از دست داد و ضربه غافلگیرکننده امید شریفى نسب به تیر دروازه حریف خورد.

در نیمه دوم حملات استقلال بیشتر شد، اما فرصت هایش را به راحتى از دست مى داد. سرانجام در دقیقه ۸۷ و در حادثه ای بحث برانگیز خطا بر روى خسرو حیدرى در محوطه جریمه پنالتى اعلام شد، آرش برهانى پنالتى را به گل تبدیل کرد و استقلال به قهرمانى امیدوار شد.

پیش از این پنالتى، امیر قلعه نویى در دو صحنه دیگر معتقد به خطاى پنالتى روى بازیکنانش بود.

شادى آبى پوشان چندان طول نکشید، کاظم برجلو در وقت هاى تلف شده یک ارسال کرنر را با ضربه سر درون دروازه وحید طالب لو فرستاد و بازى ۱-۱ مساوى به پایان رسید.

پرسپولیس در اهواز فرو ریخت

همچنین در این روز، پرسپولیس در اهواز مهمان استقلال این شهر بود و با قبول شکست ۲-۱ آخرین امیدش را براى کسب رده سوم از دست داد.

آبى هاى اهوازى در رده شانزدهم قرار داشتند و با این پیروزى شانس ماندن در لیگ برتر را خواهند داشت.

در این بازى ابراهیم توره در دقیقه ۵۳ از فاصله دور تک گل پرسپولیس را زد و عبدالهادى خنیفر و محمد فعال نیز در دقایق ۷۳ و ۹۵ براى استقلال اهواز گلزنى کردند.

مازیار زارع، بازیکن پرسپولیس در دقیقه ۸۶ با گرفتن دومین کارت زرد از بازى اخراج شد.

در سایر بازى هاى هفته سى و سوم نتایج زیر بدست آمد:

صباى قم ۱- مس کرمان ۳
داماش گیلان ۳- برق شیراز ۱
مقاومت سپاسى شیراز ۰- پیام مشهد ۱
ابومسلم مشهد ۱- سپاهان اصفهان ۲
پیکان قزوین ۱- پاس همدان ۰
راه آهن شهررى ۲- فولاد خوزستان ۱

در پایان این هفته، ذوب آهن اصفهان با ۶۶ امتیاز، استقلال تهران با ۶۳ امتیاز، مس کرمان با ۵۸ امتیاز و سپاهان اصفهان با ۵۵ امتیاز در رده هاى اول تا چهارم اند و تیم هاى ابومسلم مشهد، استقلال اهواز، داماش گیلان و برق شیراز در انتهاى جدول قرار دارند.

مسابقات هفته پایانى لیگ برتر ششم اردیبهشت (۲۶ آوریل) برگزار مى شود.

/ 0 نظر / 3 بازدید