افسانه هستی

+ دخترک میلیونر زاغه‌نشین‌حراج می‌شود

پدر بازیگر کودک فیلم «میلیونر زاغه‌نشین»، روبینا علی، قصد دارد در جریان یک تور حراج، دختر 9 ساله خود را به بالاترین پیشنهاد، به یک خانواده متمول بفروشد!
به گزارش خبرگزاری فرانسه، خبر فروش روبینا، دخترک 9 ساله را روزنامه انگلیسی «News of the World» منتشر کرده است.

این روزنامه در گزارشی از ملاقات خبرنگاران انگلیسی با پدر و عموی «روبینا» نوشته است: پدر این بازیگر، قصد دارد دختر خود را به صورت «فرزند خوانده» بفروشد و زندگی خود و دخترش را از زاغه‌های بمبئی نجات دهد.

رفیق قریشی علی، قصد دارد دخترش را که در فیلم «میلیونر زاغه‌نشین» در نقش کودکی لاتیکا بازی کرده، به قیمت 20 میلیون روپیه معادل 400 هزار دلار (310 هزار یورو) بفروشد.

روبینا علی احتمالا به یک خانواده ثروتمند در شیخ نشین دبی فروخته می‌شود.

پدر و عموی دخترک قصد دارند در قالب یک تور حراج به کشورهای مختلف سفر کرده و برای فروختن دخترشان به بهترین پیشنهاد و بالاترین قیمت تلاش کنند! فعلا تور حراج آنها به یک خانواده آسیای شرقی رسیده است.

روزنامه «News of the World» عکس‌هایی از این بازیگر را با پدر و عموی خود منتشر ساخته است.

در این بین، عموی «روبینا»‌هم گفته که ما علاقه داریم تا آینده او را تأمین کنیم و نگران آینده روبینا هستیم! ( ظاهرا پدر و عموجان روبینا بیشتر نگران آینده خود هستند و باید دید عموجان چقدر از فروش روبینا کمیسیون می گیرد)!

او گفت: علاوه بر این پدر و مادر «روبینا» هم در ازای فروش او غرامت می‌خواهند و اولین خریدار روبینا (در آسیای شرقی) این شرایط را پذیرفته است.

رفیق قریشی علی و دیگر بستگان این دختر ( ظاهرا همگی در این معامله انسان ذینفع هستند) خبرنگاران انگلیسی را در هتل بمبئی ملاقات کردند.

رفیق قریشی پدر ارجمند دخترک فروشی گفت: ما به دو یا سه ماه وقت نیاز داریم و در این مدت می‌توانیم درباره قیمت «روبینا علی» حسابی چانه بزنیم!
نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ٧:٢۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۱/۳۱
تگ ها:


+  

روزی دانشمندى آزمایش جالبى انجام داد. او یک آکواریوم ساخت و با قرار دادن یک دیوار شیشه‌اى در وسط آکواریوم آن ‌را به دو بخش تقسیم ‌کرد. 
در یک بخش، ماهى بزرگى قرار داد و در بخش دیگر ماهى کوچکى که غذاى مورد علاقه ماهى بزرگتر بود.. 
ماهى کوچک، تنها غذاى ماهى بزرگ بود و دانشمند به او غذاى دیگرى نمى‌داد. 
او براى شکار ماهى کوچک، بارها و بارها به سویش حمله برد ولى هر بار با دیوار نامرئی که وجود داشت برخورد مى‌کرد، همان دیوار شیشه‌اى که او را از غذاى مورد علاقه‌اش جدا مى‌کرد… 
پس از مدتى، ماهى بزرگ ازحمله و یورش به ماهى کوچک دست برداشت. او باور کرده بود که رفتن به آن سوى آکواریوم و شکار ماهى کوچک، امرى محال و غیر ممکن است! 
در پایان، دانشمند شیشه ی وسط آکواریوم را برداشت و راه ماهی بزرگ را باز گذاشت.. ولى دیگر هیچگاه ماهى بزرگ به ماهى کوچک حمله نکرد و به آن‌سوى آکواریوم نیز نرفت !!! 

میدانید چـــــرا ؟ 

دیوار شیشه‌اى دیگر وجود نداشت، اما ماهى بزرگ در ذهنش دیوارى ساخته بود که از دیوار واقعى سخت‌تر و بلند‌تر مى‌نمود و آن دیوار، دیوار بلند باور خود بود ! باوری از جنس محدودیت ! باوری به وجود دیواری بلند و غیر قابل عبور ! باوری از ناتوانی خویش
 

نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ۱٠:٤٤ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۱/٢٩
تگ ها:


+ حرف مردم

نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ۸:٤٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۱/٢٩
تگ ها:


+ آرایش صحیح

 

خانم هیچ می دانید که شما هم قادر هستید بدون رجوع به آرایشگاه, به تنهایی آرایش خود را انجام دهید ؟

اساس توالت :

کرم پودر و روژ مهمترین عوامل آرایشی محسوب می شوند, در مورد کرم پودر, رنگی را انتخاب کنید که به صورت شما بیاید. گونه های خود را سرخ تر از سایر قسمت ها بزنید ولی همواره مواظب باشید که رنگ تندتر از حد عادی و معمول نباشد و دیگر اینکه سایه های آن عادی باشند. 

1- قبل از همه روبانی به موهای خود ببندید و موهایتان را عقب بزنید تا در صورتتان ولو نشوند. آنگاه صورت را با صابون و آب سرد بشوئید و با پنبه خشک کنید.

2- اگر پوست شما خشک باشد, از کرم های نرم کننده استفاده کرده و کرم را به آرامی بر پوست بمالید. 

3- همیشه کرم را رو به بالا بمالید و این مالش را با ضربه های سر انگشت انجام دهید. در مورد قسمت های چربی تر صورت, از کرم های خشک تر استفاده کنید.

4- در صورت لزوم برای صاف کردن و روشن تر نمودن هاله های زیر چشم, از روژ کمرنگ استفاده کنید. اگر از کرم پودر, استفاده می کنید. پیشانی, بینی, چانه, گردن و گونه هایتان را از آن بمالید. 

5- در مورد کرم پودر ، از یک ابر نرم استفاده نمایید.

6- پس از آنکه تمام صورت را مالش دادید. فراموش نکنید که زیر چانه را هم مالش دهید. 

7- با سایه دادن کرم پودر, صورت خود را حالت بخشید. برای قسمتهایی که مایل هستید برجسته به نظر برسند, از سایه های روشن استفاده کنید و یا برای آنکه بینی کوتاه و زیر چشمها سایه دار باشد, همین سایه ها را به کار برید.

8- برای برجستگی بینی یا چانه, از سایه های تاریک تر استفاده نمایید. 

9- حال باید روژ بمالید. روژ کرم مانند و یا مایع را به صورت ذراتی در شکلی مثلث مانند به گونه ای بمالید.

10- روی صورت را مالش بدهید. دست ها را رو به بالا و به طرف خارج از صورت حرکت داده و با اندکی کرم پودر مخلوط کنید. 

11- حال گونه را با پنبه پاک کنید.

12- رنگ روژ را با مالیدن کمی روی دست یا پوست دست خود تطبیق دهید. روژ نیز به چهره شما حالات مختلف می بخشد ، اگر صورتتان گرد و کوتاه باشد, روژ گونه ها را زیاد کنید. برای صورت های دراز, روژ را از وسط گونه ها رو به گوشها بمالید. پس از این کار آماده برای پودر زدن هستید.

 

طریقه صحیح کرم زدن

http://www.nobogh.com/images/2/kerem.gifنویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ۸:۱٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۱/٢٩
تگ ها: آرایش و خانم


+ انواع فال

فال روزانه ، فال حافظ ، قرآن و چند تا فال زیبای دیگه

 

فااااااااااااااااااال

نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ٧:٢۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۱/٢٩
تگ ها: فال


+ پاسخ جالب آلبرت انیشتین به خواستگارش


می گویند "مریلین مونرو " یک وقتی نامه ای نوشت به " البرت انیشتین " که فکرش را بکن که اگر من و تو ازدواج کنیم بچه ها یمان با زیبایی من و هوش و نبوغ تو چه محشری می شوند !
اقای " انیشتین " هم نوشت : ممنون از این همه لطف و دست و دلبازی خانم .واقعا هم که چه غوغایی می شود ! ولی این یک روی سکه است. فکرش را بکنید که اگر قضیه بر عکس شود چه رسوایی بزرگی بر پا می شود !

نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ۱:٤۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۱/٢٩
تگ ها:


+  

پیامک های جدید

ایشالا نبینی غم
دم هرچی رفیقه گرم،
کمر هرچی نا رفیقه خم،
روی هرچی بی مرامه کم،
برای دشمنات آرزوی زلزله بم
زیر چشم دشمنات نم،
ایشالا نبینی غم . . .


خوش باش
سودای دلم قسمت هر بی سر و پا نیست
خوش باش که یک لحظه دلم از تو جدا نیست


سرزنش
سرزنشم مکن اگر از همه پا کشیده ام ، طبع لطیف آدمی ، با همه سر نمیکند


خفت و خواری
من آن گلبرگ مغرورم که میمیرم ز بی آبی ، ولی با خفت و خواری ، پی شبنم نمیگردم . . .


آگهی
اگر به تیپ خود اهمیت میدهید
اگر به دنبال لباس زیبا برای عید هستید
اگر شیک پوشی را دوست دارید �
با ما تماس بگیرید.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
صنف پالان دوزان پایتخت

نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ۱:۳۸ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۱/٢٩
تگ ها: اس ام اس


+ پادشاه 80 ساله عربستان 235 زن دارد

خانواده سلطنتی عربستان 77 سال است که بر این کشور نفت خیز حکمرانی می کند، تشدید بیماری ولیعهد این کشور موجب آن شده که در آینده عربستان شاهد نزاع و کشمکش در میان خاندان سلطنتی برای کسب قدرت باشد.
عبدالعزیز در مدت حیات خود به منظور تحکیم قدرت خویش از طریق ایجاد پیوند خانوادگی با قبایل مختلف کشور، به روایتی با 235 زن ازدواج کرد که حاصل آن دست کم 43 پسر و بیش از 50 دختر بود و در نتیجه اکنون شمار اعضای خاندان سلطنتی 20 تا 30 هزار نفر بر آورد می‌شود که می تواند کش مکش های بزرگی بر سر ارث میراث عبدالعزیز بوجود آورد

نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ۱:۳٢ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۱/٢٩
تگ ها:


+ شیرجه ابدی

برای اینکه بتونی تو این دنیا زندگی کنی بهت پیشنهاد میدم مثل این آقا باش .

 

ادامه مطلب

نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ۱:٢٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۱/٢٩
تگ ها: شیرجه


+ حرف مردم

در این پست میتونید بخشی از درد و دل مردم را که در روزنامه خراسان منتشر شده است را بخوانید .

ادامه مطلب

...
ادامه مطلب
نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ۸:٢۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۱/٢۸
تگ ها:


+ من که دهنم وا افتاد ماااااااااااااااااااااااااادر جان

ارسالی از طرف مسعود جون عزیزم 

نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ٧:٥۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۱/٢۸
تگ ها:


+ پوران دخت، نخستین پادشاه زن ایرانی

 

 
 
 
تاریخچه فمنیسم در دنیا به بیش از 150 سال نمی‌رسد، اما «پوران دخت»، پادشاه ایرانی دوره ساسانی 1400 سال پیش اولین سخن «فمنیستی» ایرانی را بیان کرد. «پادشاه چه زن باشد چه مرد باید سرزمینش را نگاه دارد و با عدل و انصاف رفتار کند.»
پوراندخت در نامه ای که به سپاهیانش نوشته بود جمله فمنیستی خود را بیان کرد و خود را در لیست اولین پیروان تساوی حقوق زن و مرد قرار داد.
پس از کشتن خسروپرویز به دست پسرش شیرویه در سال 628 م، شیرویه بیش از شش ماه حکومت نکرد و دختر بزرگ خسروپرویز پوراندخت به سلطنت نشست.
نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ٧:٤٦ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۱/٢۸
تگ ها:


+  

ذوب آهن در آستانه قهرمانى قرار گرفت

یک هفته مانده به پایان مسابقات لیگ برتر، ذوب آهن اصفهان با پیروزى خانگى ۳-۰ برابر ملوان انزلى در آستانه قهرمانى لیگ قرار گرفت. استقلال تهران در ورزشگاه آزادى ۱-۱ مقابل سایپا متوقف شد و پرسپولیس با شکست ۲-۱ برابر استقلال اهواز آخرین امیدش را براى سوم شدن از دست داد.

با تساوى هفته گذشته استقلال مقابل فولاد ، ذوب آهن اصفهان پس از چهارده هفته به صدر جدول بازگشت.

صدرنشین جدید، این هفته در ورزشگاه فولاد شهر اصفهان با ۳ گل ملوان انزلى، تیم دوازدهم جدول را شکست داد و حالا تنها یک گام با قهرمانى لیگ هشتم فاصله دارد؛ شاگردان منصور ابراهیم زاده در روز پایانى با کسب تساوى برابر فولاد خوزستان هم جام قهرمانى را به اصفهان خواهند برد.

ذوب آهن در دیدار با ملوان در دقایق ۱۰، ۶۶ و ۷۵ توسط فرشید طالبى، ایگور کاسترو و محمد صلصالى به گل رسید.

در دیگر بازى حساس هفته، استقلال تهران در آخرین دیدار خانگى فصل مقابل سایپا ۱-۱ متوقف تا شانس قهرمانى این تیم کمتر شود.

قهرمانی استقلال در گرو "اما" و "اگر"

با این تساوى، آبى ها فقط در شرایطى جام قهرمانى را در دست خواهند گرفت که در آخرین هفته تیم پیام را در مشهد ببرند و ذوب آهن برابر فولاد بازنده باشد.

سایپا تیم دهم بود و محمد مایلى کهن، سرمربى این تیم به دلیل اخراج در بازى قبل اجازه نشستن روى نیمکت را نداشت، هر چند این مسئله مانع ارتباط تلفنی او با نادر فریادشیران، کمک مربی خود در جریان بازی نشد.

نیمه اول سایپا خوب کار کرد. در حفظ توپ در میانه زمین موفق بود و فرصت شوتزنى به بازیکنان استقلال نداد. در دقیقه ۵ هم یک موقعیت عالى را از دست داد و ضربه غافلگیرکننده امید شریفى نسب به تیر دروازه حریف خورد.

در نیمه دوم حملات استقلال بیشتر شد، اما فرصت هایش را به راحتى از دست مى داد. سرانجام در دقیقه ۸۷ و در حادثه ای بحث برانگیز خطا بر روى خسرو حیدرى در محوطه جریمه پنالتى اعلام شد، آرش برهانى پنالتى را به گل تبدیل کرد و استقلال به قهرمانى امیدوار شد.

پیش از این پنالتى، امیر قلعه نویى در دو صحنه دیگر معتقد به خطاى پنالتى روى بازیکنانش بود.

شادى آبى پوشان چندان طول نکشید، کاظم برجلو در وقت هاى تلف شده یک ارسال کرنر را با ضربه سر درون دروازه وحید طالب لو فرستاد و بازى ۱-۱ مساوى به پایان رسید.

پرسپولیس در اهواز فرو ریخت

همچنین در این روز، پرسپولیس در اهواز مهمان استقلال این شهر بود و با قبول شکست ۲-۱ آخرین امیدش را براى کسب رده سوم از دست داد.

آبى هاى اهوازى در رده شانزدهم قرار داشتند و با این پیروزى شانس ماندن در لیگ برتر را خواهند داشت.

در این بازى ابراهیم توره در دقیقه ۵۳ از فاصله دور تک گل پرسپولیس را زد و عبدالهادى خنیفر و محمد فعال نیز در دقایق ۷۳ و ۹۵ براى استقلال اهواز گلزنى کردند.

مازیار زارع، بازیکن پرسپولیس در دقیقه ۸۶ با گرفتن دومین کارت زرد از بازى اخراج شد.

در سایر بازى هاى هفته سى و سوم نتایج زیر بدست آمد:

صباى قم ۱- مس کرمان ۳
داماش گیلان ۳- برق شیراز ۱
مقاومت سپاسى شیراز ۰- پیام مشهد ۱
ابومسلم مشهد ۱- سپاهان اصفهان ۲
پیکان قزوین ۱- پاس همدان ۰
راه آهن شهررى ۲- فولاد خوزستان ۱

در پایان این هفته، ذوب آهن اصفهان با ۶۶ امتیاز، استقلال تهران با ۶۳ امتیاز، مس کرمان با ۵۸ امتیاز و سپاهان اصفهان با ۵۵ امتیاز در رده هاى اول تا چهارم اند و تیم هاى ابومسلم مشهد، استقلال اهواز، داماش گیلان و برق شیراز در انتهاى جدول قرار دارند.

مسابقات هفته پایانى لیگ برتر ششم اردیبهشت (۲۶ آوریل) برگزار مى شود.

نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ٧:٤۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۱/٢۸


+ از طرف پسر خاله عزیزم احسان جون

 

شما تبدیل به همانی می شوید که تصور می کنید.((جیم کتکارت))
آنچه را که ما از خود می دانیم و در حافظه نگاه داشته ایم، کمتر از آنچه که فکر می
کنیم، در خوشبختی زندگی ما تاثیر دارد. روزی فرا خواهد رسید که آنچه دیگران درباره
ما می دانند (یا فکر می کنند که می دانند) در زندگی ما دخالت می کند.((نیچه))
شاداب بودن بالاترین خوبی ها و فضیلت هایی است که بسیاری می توانند به آن دست پیدا
کنند و بسیاری از نعمت آن، یا محروم هستند یا خود را محروم می کنند.((اسکاتیش
پروورپ))
بزرگترین سد در برابر صمیمیت این است که فکر کنید دیگران نیز جهان را مانند شما نمی
بینند.((آنتونی رابینز))
به ازاء هر دقیقه عصبانیت، شصت ثانیه شادی را از دست می دهید.((رالف والدو امرسون))

اندیشه ای که هم اکنون در سر دارم مفت سگ هم نمی ارزد، چون کاملاً به هم ریخته
ام.((ریچارد براتیگان))
آن که نفس خود را بالاتر و برتر از آنچه که هست داند، هرگز به سر حد کمال
نرسد.((فارابی))
نتوان گفت: بهارا، به امید دیدن و ماندن تو! می توان گفت: بهارا، تو بیا دانه ی
امید به قلبم بنشان! و سفر کن به کجاآبادی، هر زمانی که تو را دلخواه است!((پائولو
کوئیلو))
بهترین کارها این است که درجوانی دانش اندوزی و در پیری به کاربری.((بوذرجمهر))
هیچ چیز مثل بدبختی، کودکان را ساکت نمی کند.((ویکتور هوگو))
خطا پدید آورنده ی حقیقت است.((گوستاو لوبون))
من احساس می کنم همواره در پی چیزی هستم که هرگز نخواهم یافت.((أوله نوئرر))
کسانی که دنیا را تکان داده اند در استعدادهای طبیعی نابغه نبوده اند، بلکه بر عکس،
قوای عقلی آنها از حد معمول و متوسط تجاوز نمی کرده است، اما به یک صفت ممتاز بوده
اند: ثبات و استقامت.((دیزرائیلی))
ریشه کارمند نابکار در نهاد سرپرست و مدیر ناتوان است.((اُرد بزرگ))
باید دانست که تعهد و استعداد با هم ارتباطی ندارند، مگر اینکه شما آنها را به هم
ربط دهید.((جان ماکسول))
عفو هر کس به اندازه عشق اوست؛ بخشنده ها عاشقند.((لاروشرفکود))
غوکی [=وزغی ] که دیری خود را باد کُنَد سرانجام می ترکد و بادش در می رود.((نیچه))

پیوسته در طول زمان امری پدید آمده که برای آن، زندگی بر زمین ارزشمند شده است.
برای مثال، فضیلت، هنر، موسیقی، رقص، خرد، معنویت؛ خلاصه امری درهم، متعالی، عالی و
الهی.((نیچه))
در میان امواج، در جاده های پر فراز و نشیب و در دریاها به دنبال خوشبختی می دویم،
در حالی که خوشبختی همین جاست.((هوراس))
کامیابی یعنی تبدیل شدن به آن کسی که می توانید باشید و پیش رفتن به سوی اهداف
باارزش.((اسپنسر جانسون))
نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ٧:۱٤ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۱/٢۸


+ اینم مخصوص خانم ها

 ماسک زیبایى

بهر پوستى با توجه به رطوبت، چربى، جوش و منافذى که دارد براى شادابى بیشتر نیاز به تقویت دارد. در زیر با ارائه ماسک هاى طبیعى که از میوه هاى گوناگون تهیه مى شود، مى توانید پوست خود را زنده و با طراوت نگه دارید.


J ماسک انگور:
این ماسک براى روشن نگه داشتن پوست صورت مفید است.


J ماسک انگور با روغن زیتون:
براى شادابى و لطافت پوست مقدارى دانه انگور را در روغن زیتون بجوشانید و آن را صاف کرده و روى پست صورت خود بمالید.


J   ماسک اسفناج:
اسفناج را در روغن زیتون بریزید درست به همان صورتى که بورانى درست مى کنید بعد این ماسک را روى صورت پهن کنید. این ماسک براى پوست هاى کدر مفید است و باعث درخشش پوست مى شود.


J ماسک میخک:
مقدارى گل میخک را در آب خیس کنید و بعد از ۲۴ ساعت آن را صاف کرده و با مقدارى عسل و آب خیار مخلوط کنید. به اندازه یک فنجان از این مخلوط را میل کنید این مخلوط باعث باز شدن رنگ رخساره و جلاى پوستتان مى شود.


J ماسک گیلاس:
ماسک زیبایى که از دسته هاى گیلاسى که هسته آن را گرفته اید مى توانید روى پوست خود بگذارید. این ماسک به پوست شما نرمى داده و باعث مى شود رنگ رخساره تان باز شود.


J ماسک هلو:
ماسک هلو ماسکى است که روى تمام پوست ها مى توانید استفاده کنید. هلو را رنده کرده و روى پوست بگذارید. چند دقیقه صبر کنید و بعد از شست وشو نتیجه آن را ببینید.

نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ۸:۳٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۱/٢٦
تگ ها:


+ دکتر علی شریعتی

من رقص دختران هندی را بیشتر از نماز پدر و مادرم دوست دارم. چون آنها از
روی عشق و علاقه می رقصند ولی پدر و مادرم از روی عادت نماز می خوانند.

«  دکتر علی شریعتی  »

-----------------------------------------------------------

به سه چیز تکیه نکن   ،   غرور، دروغ و عشق.   آدم با غرور می تازد،با
دروغ می بازد و با عشق می میرد .     «  دکتر علی شریعتی »

-----------------------------------------------------------

و هر روز او متولد میشود؛

عاشق می شود؛ مادر می شود؛ پیر می شود و میمیرد...

و قرن هاست که او؛ عشق می کارد و کینه درو می کند چرا که در چین و
شیارهای صورت مردش به جای گذشت زمان جوانی بر باد رفته اش را می بیند و
در قدم های لرزان مردش؛ گام های شتابزده جوانی برای رفتن و درد های منقطع
قلب مرد؛
سینه ای را به یاد می اورد که تهی از دل بوده و پیری مرد رفتن و فقط رفتن
را در دل او زنده می کند....  و اینها همه کینه است که کاشته می شود در
قلب مالامال از درد...! و این, رنج است,  

       

                 دکتر علی شریعتی

-----------------------------------------------------------

زن عشق می کارد و کینه درو می کند... دیه اش نصف دیه توست و مجازات زنایش
با تو برابر...   می تواند تنها یک همسر داشته باشد و تو مختار به داشتن
چهار همسرهستی....   برای ازدواجش ــ در هر سنی ـ اجازه ولی لازم است و
تو هر زمانی بخواهی به لطف قانونگذار میتوانی ازدواج کنی...   در محبسی
به نام بکارت زندانی است و تو...  او کتک می خورد و تو محاکمه نمی شوی...
         او می زاید و تو برای فرزندش نام انتخاب می کنی...او درد می کشد
و تو نگرانی که کودک دختر نباشد...   او بی خوابی می کشد و تو خواب
حوریان بهشتی را می بینی...               او مادر می شود و همه جا می
پرسند  نام  پدر .....

-----------------------------------------------------------

اگر تنهاترین تنها شوم باز خدا هست او جانشین همه نداشتنهاست

-----------------------------------------------------------

عاقلانه ازدواج کن تا عاشقانه زندگی کنی .

دکتر شریعتی

-----------------------------------------------------------

اگر مثل گاو گنده باشی،میدوشنت، اگر مثل خر قوی باشی،بارت می کنند، اگر
مثل اسب دونده باشی،سوارت می شوند.... فقط از فهمیدن تو می ترسند

-----------------------------------------------------------

آن روز که همه به دنبال چشم زیبا هستند، تو به دنبال نگاه زیبا باش

-----------------------------------------------------------

هر لحظه حرفی در ما زاده می‏شود

هر لحظه دردی سر بر می‏دارد

و هر لحظه نیازی از اعماق مجهول روح پنهان و رنجور ما جوش می‏کند

این ها بر سینه می‏ریزند و راه فراری نمی‏یابند

مگر این قفس کوچک استخوانی گنجایش‏اش چه اندازه است؟

-----------------------------------------------------------

دکتر شریعتی : «کلاس پنجم که بودم پسر درشت هیکلی در ته کلاس ما می نشست
که برای من مظهر تمام چیزهای چندش آور بود ،آن هم به سه دلیل ؛ اول آنکه
کچل بود، دوم اینکه سیگار می کشید و سوم - که از همه تهوع آور بود- اینکه
در آن سن و سال، زن داشت. !... چند سالی گذشت یک روز که با همسرم از
خیابان می گذشتیم ،آن پسر قوی هیکل ته کلاس را دیدم در حالیکه خودم زن
داشتم ،سیگار می کشیدم و کچل شده بودم

نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ۱٠:٢٠ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/۱/٢٥
تگ ها:


+ بعد از اینکه خوندی فقط بخند و برو سراغ بعدیش..............

تُخمه نِمِخِری مَمَد اقا…؟

توی اجیل فروشی شلوغ بود که یه زن و مرد با دوتا بچه اومدن داخل و منتظر بودن خرید کنن. زن یه لحظه از مغازه رفت بیرون و دوباره دوید داخل جیغ کشید مَمَد اقا بدو که موتوره بُردَن…! مَرده دوید بیرون و داد زد اّخ که بَدبَخت رَفتُم …! اّخ که بیچاره رَفتُم…! مشتری های اجیل فروشی و مردم در اثر داد و بیداد صاحب موتور جمع شدن و یه نفر گفت موتورت پشتِ ای وانته بابا داد بیداد نکن…! ظاهرا یه ماشین میخواسته از پارک در بیاد و موتور مزاحم بوده میاد موتور رو از رو جک پایین میاره میبره پشتِ یه وانت و وقتی از پارک درمیاد دیگه موتور رو سرجاش نمیذاره…!

مرد دوید رفت موتور رو اوُرد جلوی اجیل فروشی و بجای اینکه خوشحال باشه به زنش گفت: نِنِه سَگ مَگه نِگفتُم پَهلو موتور واستا …ها؟ امَدی تو گهِ کی ره بُخُوری …! زن گفت: بُخُدا مُو حواسُم بود یَکدِفه دیدُم موتور نیست..! مرد گفت: گوته خُوردی حواسِت بود … بزنُم تو سَرت صِدای سَگ بُکُنی؟ دست مرد که بالا رفت زن یه لحظه ترسید و چشماش رو بست…! بچه ها چادر مادرشون رو گرفته بودن و به دست باباشون خیره شدن…! مرد دستش رو پایین اورد و سوار موتور شد…موتور رو که روشن کرد به زن گفت: یالله توله هاتِه سِوار کُن برم…! زن اروم گفت: تُخمه نِمِخِری مَمَد اقا؟ مرد گفت : مَرگ مِخِرُم بَرات …مَرگ…! سوار موتور که شدن بغض یکی از بچه ها ترکید که مُو تُخمِه ماخام بابا… و مرد گاز داد رفت…!

نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ٩:٠٦ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۱/٢۳
تگ ها:


+  

احسان خواجه امیری( نمیدونی)

 

دانلود

نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ۳:۳٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۱/٢۳


+  

تا وقتی قلب عریان کسی را ندیدی بدن عریانت را نشانش نده! هیچ گاه چشمانت را برای کسی که معنی نگاهت را نمی فهمد گریان مکن قلبت را خالی نگه دار اگر هم یه روزی خواستی کسی را در قلبت جای دهی سعی کن که فقط یک نفر باشد به او بگو که تو را بیش تر از خودم وکمتر از خدا دوست دارم زیرا که به خدا اعتقاد دارم وبه تو نیاز دارم .

نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ۸:٠۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۱/٢٢
تگ ها:


+  

شکسپیر میگه: خیانت تنها این نیست که شب را با دیگری بگذرانی ... خیانت میتواند دروغ دوست داشتن باشد ! خیانت تنها این نیست که دستت را در خفا در دست دیگری بگذاری ... خیانت میتواند جاری کردن اشک بر دیدگان معصومی باشد

نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ٧:٥٢ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۱/٢٢
تگ ها:


+ پورشه طلائی

  ظاهرا روسها به طلا خیلی علاقه دارن و وقتی تعداد زیادی از میلیاردر های دنیا در روسیه زندگی میکنند طبیعی است که پولاشونو خرج ماشینهایی از طلا کنند ماشینی که میبینید یک پورشه طلائی است که در آن از 40 پاوند طلا استفاده  شده والبته فقط به صورت رویه طلاکاری شده است.

Russian porsche made of gold 1

نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ٧:٤۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۱/٢٢
تگ ها: ماشین طلا


+ بنام عاشقان تقدیم به مریم از طرف احسان

 

 

بنام دل بنام شاهد و می

بنام تارو تنبورو دف و نی

بنام عاشقان لاابالی

بنام همنشینان خیالی

بنام نغمه های عودو چنگت

بنام آشنای جام و سنگت

بنام ساقی و جام شرابش

بنام شاهدو عودو ربابش

بنام عربده در حال مستی

بنام آن یگانه درد هستی

بنام دستهای جام بردار

بنام مستهای رفته بر دار

صدایم داد تا از او بخوانم

که من هم درد غربت را بدانم

به حق باده نوشان می حلال است

که مستی افتخاری بی زوال است

 

نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ۳:۱٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۱/٢۱
تگ ها: می و مستی


+ ارسالی از طرف دوست عزیزم احسان

همیشه به دیگران فرصت بدهید .................

این داستان را نه به خواست خود،‌ بلکه به تشویق و ترغیب دوستانم می‌نویسمنام من میلدرد است؛ میلدرد آنور Mildred Honor. قبلاً در دی‌موآن Des Moines در ایالت آیوا در مدرسهء ابتدایی معلّم موسیقی بودممدّت سی سال است تدریس خصوصی پیانو به افزایش درآمدم کمک کرده استدر طول سالها دریافته‌ام که سطح توانایی موسیقی در کودکان بسیار متفاوت استبا این که شاگردان بسیار بااستعدادی داشته‌ام، امّا هرگز لذّت داشتن شاگرد نابغه را احساس نکرده‌ام.

امّا، از آنچه که شاگردان "از لحاظ موسیقی به مبارزه فرا خوانده شده" می‌خوانمشان سهمی داشته‌امیکی از این قبیل شاگردان رابی بودرابی یازده سال داشت که مادرش (مادری بدون همسر) او را برای گرفتن اوّلین درس پیانو نزد من آوردبرای رابی توضیح دادم که ترجیح می‌دهم شاگردانم (بخصوص پسرها) از سنین پایین‌تری آموزش را شروع کنندامّا رابی گفت که همیشه رؤیای مادرش بوده که او برایش پیانو بنوازدپس او را به شاگردی پذیرفتمرابی درس‌های پیانو را شروع کرد و از همان ابتدا متوجّه شدم که تلاشی بیهوده استرابی هر قدر بیشتر تلاش می‌کرد، حس‌ّ شناخت لحن و آهنگی را که برای پیشرفت لازم بود کمتر نشان می‌دادامّا او با پشتکار گام‌های موسیقی را مرور می‌کرد و بعضی از قطعات ابتدایی را که تمام شاگردانم باید یاد بگیرند دوره می‌کرد.

در طول ماهها او سعی کرد و تلاش نمود و من گوش کردم و قوز کردم و خودم را پس کشیدم و باز هم سعی کردم او را تشویق کنمدر انتهای هر درس هفتگی او همواره می‌گفت، "مادرم روزی خواهد شنید که من پیانو می‌زنم."  امّا امیدی نمی‌رفتاو اصلاً توانایی ذاتی و فطری را نداشتمادرش را از دور می‌دیدم و در همین حدّ می‌شناختم؛ می‌دیدم که با اتومبیل قدیمی‌اش او را دم خانهء من پیاده می‌کند و سپس می‌آید و او را می‌بردهمیشه دستی تکان می‌داد و لبخندی می‌زد امّا هرگز داخل نمی‌آمد

یک روز رابی نیامد و از آن پس دیگر او را ندیدم که به کلاس بیایدخواستم زنگی به او بزنم امّا این فرض را پذیرفتم که به علّت نداشتن توانایی لازم  بوده که تصمیم گرفته دیگر ادامه ندهد و کاری دیگر در پیش بگیردالبتّه خوشحال هم بودم که دیگر نمی‌آیدوجود او تبلیغی منفی برای تدریس و تعلیم من بود.

چند هفته گذشتآگهی و اعلانی دربارهء تک‌نوازی آینده به منزل همهء شاگردان فرستادمبسیار تعجّب کردم که رابی (که اعلان را دریافت کرده بود) به من زنگ زد و پرسید، "من هم می‌توانم در این تک‌نوازی شرکت کنم؟".  توضیح دادم که، " تک‌نوازی مربوط به شاگردان فعلی است و چون تو تعلیم پیانو را ترک کردی و در کلاسها شرکت نکردی عملاً واجد شرایط لازم نیستی."  او گفت، "مادرم مریض بود و نمی‌توانست مرا به کلاس پیانو بیاورد امّا من هنوز تمرین می‌کنمخانم آنور، لطفاً اجازه بدین؛ من باید در این تک‌نوازی شرکت کنم!" او خیلی اصرار داشت.

نمی‌دانم چرا به او اجازه دادم در این تک‌نوازی شرکت کندشاید اصرار او بود یا که شاید ندایی در درون من بود که می‌گفت اشکالی ندارد و مشکلی پیش نخواهد آمدتالار دبیرستان پر از والدین، دوستان و منسوبین بودبرنامهء رابی را آخر از همه قرار دادم، یعنی درست قبل از آن که خودم برخیزم و از شاگردان تشکّر کنم و قطعهء نهایی را بنوازمدر این اندیشه بودم که هر خرابکاری که رابی بکنم چون آخرین برنامه است کلّ برنامه را خراب نخواهد کرد و من با اجرای برنامهء نهایی آن را جبران خواهم کرد.

برنامه‌های تکنوازی به خوبی اجرا شد و هیچ مشکلی پیش نیامدشاگردان تمرین کرده بودند و نتیجهء کارشان گویای تلاششان بودرابی به صحنه امدلباسهایش چروک و موهایش ژولیده بود، گویی به عمد آن را به هم ریخته بودندبا خود گفتم، "چرا مادرش برای این شب مخصوص، لباس درست و حسابی تنش نکرده یا لااقل موهایش را شانه نزده است؟

رابی نیمکت پیانو را عقب کشید؛ نشست و شروع به نواختن کردوقتی اعلام کرد که کنسرتوی 21 موتزارت در کو ماژور را انتخاب کرده، سخت حیرت کردمابداً آمادگی نداشتم آنچه را که انگشتان او به آرامی روی کلیدهای پیانو می‌نواخت بشنومانگشتانش به چابکی روی پرده‌های پیانو می‌رقصیداز ملایم به سوی بسیار رسا و قوی حرکت کرد؛ از آلگرو به سبک استادانه پیش رفتآکوردهای تعلیقی آنچنان که موتزارت می‌طلبد در نهایت شکوه اجرا می‌شدهرگز نشنیده بودم آهنگ موتزارت را کودکی به این سن به این زیبایی بنوازدبعد از شش و نیم دقیقه او اوج‌گیری نهایی را به انتهی رساندتمام حاضرین بلند شدند و به شدّت با کف‌زدن‌های ممتدّ خود او را تشویق کردند.

سخت متأثّر و با چشمی اشک‌ریزان به صحنه رفتم و در کمال مسرّت او را در آغوش گرفتمگفتم، "هرگز نشنیده بودم به این زیبایی بنوازی، رابیچطور این کار را کردی؟صدایش از میکروفون پخش شد که می‌گفت، "می‌دانید خانم آنور، یادتان می‌آید که گفتم مادرم مریض است؟  خوب، البتّه او سرطان داشت و امروز صبح مرداو کر مادرزاد بود و اصلاً نمی‌توانست بشنودامشب اوّلین باری است که او می‌توانست بشنود که من پیانو می‌نوازممی‌خواستم برنامه‌ای استثنایی باشد."

چشمی نبود که اشکش روان نباشد و دیده‌ای نبود که پرده‌ای آن را نپوشانده باشدمسئولین خدمات اجتماعی آمدند تا رابی را به مرکز مراقبت‌های کودکان ببرند؛ دیدم که چشم‌های آنها نیز سرخ شده و باد کرده است؛ با خود اندیشیدم با پذیرفتن رابی به شاگردی چقدر زندگی‌ام پربارتر شده است.

خیر، هرگز نابغه نبوده‌ام امّا آن شب شدمو امّا رابی؛ او معلّم بود و من شاگرد؛ زیرا این او بود که معنای استقامت و پشتکار و عشق و باور داشتن خویشتن و شاید حتّی به کسی فرصت دادن و علّتش را ندانستن را به من یاد داد.

رابی در آوریل 1995 در بمبگذاری بیرحمانهء ساختمان فدرال آلفرد مورای در شهر اوکلاهما به قتل رسید.

 

نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ۳:۱٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۱/٢۱


+ بار گزاری ترانسفورماتور

ترانسفورماتور

ادامه مطلب

 

 

نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ٢:٥٤ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۱/٢٠


+ سایتهای دانلود کتاب

ده مرجع فارسی برای دانلود کتابهای الکترونیکی

 

حتما با کتابهای الکترونیکی یا همان ebooks آشنا هستید. این کتابها معمولا به فرمت pdf بوده و میتوانید آنها را را با نرم افزارهای نمایش فایلهای پی دی اف همچون ادوب ریدر بخوانید. در وب فارسی موضوع کتابهای الکترونیکی به تازگی بسیار داغ و پرطرفدار شده و در این نوشته با ده سایت برتر فارسی در ارائه کتابهای الکترونیکی آشنا خواهید شد.

۱- کتابخانه مجازی ایران: این سایت مرجع بسیار خوبی برای دانلود ای بوک میباشد که کتابهای بسیاری با موضوعات مختلف را در اختیارتان میگذارد.


 

۲- پایگاه دریافت کتب الکترونیکی: کتابهای این سایت نیز شمار بالائی داشته و بیشتر در موضعات دینی و اسلامی میبباشند.

 


 

۳- کتابخانه بزرگ آریا:  تعداد بسیار زیادی کتاب با موضوعات متنوع را در این سایت خواهید یافت.

 


 

۴- کتابخانه کتابهای الکترونیکی فارسی:  این سایت به شما امکان جستجو در موضوعات و کلیدواژه ها را به منظور یافتن کتاب مورد نظرتان میدهد تا کتابهای مورد علاقه خود را به آسانی بیابید.

 


 

۵- کتابهای الکترونیکی رایگان: سایتی نوپا اما قدرتمند (و به قدرت وردپرس!) که در آن کتابهای جالبی را خواهید یافت.

 


 

۶- پایگاه کتاب الکترونیکی ایران: سایتی خوب و با دسترسی آسان که در آن کتابهای الکترونیکی خوبی را میتوانید بیابید.

 


 

۷- مرکز دانلود کتاب و مقالات کامپیوتری: کتابخانه ای مجازی با موضوع کتب کامپیوتری

 


 

۸-  کتابخانه نودهشتیا: یک کتابخانه خوب دیگر برای دانلود کتابهای الکترونیکی

 


 

۹- سایت دانلود کتب الکترونیکی فارسی: کتابخانه ای مجازی و بزرگ حاوی تعداد زیادی کتب الکترونیکی

 


 

۱۰- آریانا ای بوک: یک سایت خوب دیگر برای دانلود ای بوکهای متنوع و خواندنی

پ.ن: در لیست فوق ترتیب بر اساس خوبی و بدی سایتها نبوده و نیز ممکن است سایت خوب دیگری هم در این موضوع باشد که به چشم من نخورده باشد. شما هم اگر سایت خوبی در این زمینه سراغ دارید که در لیست فوق نیست در بخش دیدگاهها اضافه نمائید.

نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ۱٠:۳٦ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/۱/٢٠
تگ ها:


+ آموزش مطلب

با نرم افزار قدرتمند matlab آشنا بشیم

 

دانلود فایلهای pdf

نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ۸:٠٤ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/۱/۱۸
تگ ها: matlab و آموزش و pdf و نرم افزار


+  

زیباترین واژه بر لبان ادمی واژه "مادر" است زیباترین خطاب "مادر جان" است "مادر" واژه ایست سرشار از امید و عشق ، واژه ای شیرین و مهربان که از ژرفای جان بر می اید...                        

  "جبران خلیل جبران"

مادر

مادر بهشت من همه اغوش گرم توست

پیوسته در هوای تو چشمم به جستجوی توست

هر لحظه با خیال تو جانم به گفتگوی توست

مادر صدای گردش گهواره ات هنوز

می پیچید به گوش دل و جانم شبانه روز

دستی به مهر طفل ، و به دست دگر نهان

مادر ببین بعرش خدا می دهی تکان

اسوده نیست برایم از او گفتن...

ولی وقتی به او فکر می کنم ، می بینم که دیگر نیمی از وجودم خالی شده است

ادمی را در نظر بگیرید که نصفش نباشد !

وقتی به کلمه مادر فکر می کنم این چیز ها از خاطرم می گذرد که شکل خوشبینانه قضیه است اگر تلخ و سیاه ترین وجه این حالت را بخواهم بیان کنم

باید بگویم که دیگر ریشه ام نیست 

احساس می کنم ریشه در هوا دارم !

داد معشوقه به عاشق پیغام ، که کند مادر تو با من جنگ

هر کجا بیندم از دور کند ، چهره پر چین و جبین پر اژنگ

با نگاه غضب الوده زند ، بر دل نازک من تیر خدنگ

از در خانه مرا طرد کند ، همچو سنگ از دهن قلما سنگ

مادر سنگدلت تا زنده است ، شهد در کام من و توست شرنگ

نشوم یکدل و یکرنگ تو را ، تا نسازی دل او از خون رنگ 

گر تو خواهی به وصالم برسی ، باید این ساعت بی خوف و درنگ

روی و سینه تنگش بدری ، دل برون اری از ان سینه تنگ

گرم و خونین به منش باز اری ، تا برد زایینه قلبم زنگ 

عاشق بی خرد ناهنجار ، نه بل ان فاسق بی عصمت و ننگ

حرمت مادری از یاد ببرد ، خیره از باده و دیوانه ز بنگ

رفت و مادر را افکند به خاک ، سینه بدرید و دل اورد به چنگ

قصد سر منزل معشوقه نمود ، دل مادر به کفَش چون نارنگ

ازقضا خورد دم در به زمین ، و اندکی رنجه شد او را آرنگ

وان دل گرم که جان داشت هنوز ، اوفتاد از کف ان بی فرهنگ

از زمین باز چو برخاست نمود ، پی برداشتن ان اهنگ

دید کز ان دل اغشته به خون ، اید اهسته برون این اهنگ: 

اه دست پسرم یافت خراش!

وای پای پسرم خورد به سنگ


نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ٧:۳٦ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/۱/۱۸
تگ ها: مادر و معشوق


+  

در زمان تدریس در دانشگاه پرینستون دکتر حسابی تصمیم می گیرند سفره ی هفت سینی برای انیشتین و جمعی از بزرگترین دانشمندان دنیا از جمله "بور"، "فرمی"، "شوریندگر" و "دیراگ" و دیگر استادان دانشگاه بچینند و ایشان را برای سال نو دعوت کنند. آقای دکتر خودشان کارتهای دعوت را طراحی می کنند و حاشیه ی آن را با گل های نیلوفر که زیر ستون های تخت جمشید هست تزئین می کنند و منشا و مفهوم این گلها را هم توضیح می دهند. چون می دانستند وقتی ریشه مشخص شود برای طرف مقابل دلدادگی ایجاد می کند. دکتر می گفت: " برای همه کارت دعوت فرستادم و چون می دانستم انیشتین بدون ویالونش جایی نمی رود تاکید کردم که سازش را هم با خود بیاورد. همه سر وقت آمدند اما انیشتین 20دقیقه دیرتر آمد و گفت چون خواهرم را خیلی دوست دارم خواستم او هم جشن سال نو ایرانیان را ببیند. من فورا یک شمع به شمع های روشن اضافه کردم و برای انیشتین توضیح دادم که ما در آغاز سال نو به تعداد اعضای خانواده شمع روشن می کنیم و این شمع را هم برای خواهر شما اضافه کردم. به هر حال بعد از یک سری صحبت های عمومی انیشتین از من خواست که با دمیدن و خاموش کردن شمع ها جشن را شروع کنم. من در پاسخ او گفتم : ایرانی ها در طول تمدن 10هزار ساله شان حرمت نور و روشنایی را نگه داشته اند و از آن پاسداری کرده اند. برای ما ایرانی ها شمع نماد زندگیست و ما معتقدیم که زندگی در دست خداست و تنها او می تواند این شعله را خاموش کند یا روشن نگه دارد."

آقای دکتر می خواست اتصال به این تمدن را حفظ کند و می گفت بعدها انیشتین به من گفت:   " وقتی برمی گشتیم به خواهرم گفتم حالا می فهمم معنی یک تمدن 10هزارساله چیست. ما برای کریسمس به جنگل می رویم درخت قطع می کنیم و بعد با گلهای مصنوعی آن را زینت می دهیم اما وقتی از جشن سال نو ایرانی ها برمی گردیم همه درختها سبزند و در کنار خیابان گل و سبزه روییده است."

بالاخره آقای دکتر جشن نوروز را با خواندن دعای تحویل سال آغاز می کنند و بعد این دعا را تحلیل و تفسیر می کنند. به گفته ی ایشان همه در آن جلسه از معانی این دعا و معانی ارزشمندی که در تعالیم مذهبی ماست شگفت زده شده بودند. بعد با شیرینی های محلی از مهمانان پذیرایی می کنند و کوک ویلون انیشتین را عوض می کنند و یک آهنگ ایرانی می نوازند. همه از این آوا متعجب می شوند و از آقای دکتر توضیح می خواهند. ایشان می گویند موسیقی ایرانی یک فلسفه، یک طرز تفکر و بیان امید و آرزوست. انیشتین از آقای دکتر می خواهند که قطعه ی دیگری بنوازند. پس از پایان این قطعه که عمدأ بلندتر انتخاب شده بود انیشتین که چشمهایش را بسته بود چشم هایش را باز کرد و گفت" دقیقا من هم همین را برداشت کردم و بعد بلند شد تا سفره هفت سین را ببیند.

آقای دکتر تمام وسایل آزمایشگاه فیزیک را که نام آنها با "س" شروع می شد توی سفره چیده بود و یک تکه چمن هم از باغبان دانشگاه پرینستون گرفته بود. بعد توضیح می دهد که این در واقع هفت چین یعنی 7 انتخاب بوده است. تنها سبزه با "س" شروع می شود به نشانه ی رویش. ماهی با "م" به نشانه ی جنبش، آینه با "آ" به نشانه ی یکرنگی، شمع با "ش" به نشانه ی فروغ زندگی و ... همه متعجب می شوند و انیشتین می گوید آداب و سنن شما چه چیزهایی را از دوستی، احترام و حقوق بشر و حفظ محیط زیست به شما یاد می دهد. آن هم در زمانی که دنیا هنوز این حرفها را نمی زد و نخبگانی مثل انیشتین، بور، فرمی و دیراک این مفاهیم عمیق را درک می کردند. بعد یک کاسه آب روی میز گذاشته بودند و یک نارنج داخل آب قرار داده بودند. آقای دکتر برای مهمانان توضیح می دهند که این کاسه 10هزارسال قدمت دارد. آب نشانه ی فضاست و نارنج نشانه ی کره ی زمین است و این بیانگر تعلیق کره زمین در فضاست. انیشتین رنگش می پرد عقب عقب می رود و روی صندلی می افتد و حالش بد می شود. از او می پرسند که چه اتفاقی افتاده؟ می گوید : "ما در مملکت خودمان 200 سال پیش دانشمندی داشتدیم که وقتی این حرف را زد کلیسا او را به مرگ محکوم کرد اما شما از 10هزار سال پیش این مطلب را به زیبایی به فرزندانتان آموزش می دهید. علم شما کجا و علم ما کجا؟!"

خیلی جالب است که آدم به بهانه ی نوروز، فرهنگ و اعتبار ملی خودش را به جهانیان معرفی کند.

 

خاطرات مهندس ایرج حسابی

نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ٧:٢٥ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/۱/۱۸


+ آدم باید چه جـــــــوری باشـه؟

 اگه سربزیر و متفکر و توی خودش باشه، میگن: افسردگی داره‌، روانیه، سیماش قاطیه!

اگه بگو و بخند و شاد و شنگول باشه، میگن: جلفه، دلقکه، هجوه!

اگه چاق و اضافه وزن داشته باشه، میگن: شکموئه، پرخوره، مال مفت تور کرده!

اگه لاغر و جمع و جور و میزون باشه، میگن: کنسه، نخوره، حمال وارثه!

اگه از حقش دفاع کنه و زیر بار زور نره، میگن: جنجالیه، با همه دعوا داره، خروس جنگیه!

اگه از حقش بگذره و گذشت کنه، میگن: بی عرضه‌س، حیف نون و دست و پا چلفتیه!

اگه اهل تحقیقات و کتاب باشه، میگن: اینو، واسه ما شده آقای مطالعه!

اگه با عیالات متحده‌ش مشکلی نداشته باشه، میگن: زن ذلیله، زن نگرفته، شوهر کرده!

اگه مرد سالار و حرف، حرف خودش باشه، میگن: انگار کلفت آورده!

اگه دست به جیبش خوب باشه و به مردم کمک کنه، میگن: پول پارو می‌کنه، اهل بند و بسته!

اگه اهل بریز و بپاش و ولخرجی نباشه، میگن: پولهاشو انبار می‌کنه، جون به عزرائیل نمی‌ده!

اگه زبون باز و متملق و چاخان باشه، میگن: معاشرتیه، فوق‌العاده‌س، دوست داشتنیه!

اگه راست و درست و بی‌کلک باشه، میگن: هیچی نمی‌شه، به درد لای جرز می‌خوره!

 

و بالاخره اگه هر روز ایمیل میزنه میگن : بیکاره ، معلوم نیست کی کار میکنه وای بحال اونایی که این یارو واسشون کار میکنه !

نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ٧:٢۱ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/۱/۱۸
تگ ها: انسان و مسلک


+ خدا نگهدار ویگن

خدانگهدار ویگن

خداوند او را مورد رحمت خود قرار دهد

 

 

نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ٦:٢۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۱/۱٦
تگ ها: ویگن و مرگ


+ اینم برای اثبات اینکه این عربها بدانند که خلیج همیشه فارس

“Curious Circumstance” by Elinor Wylie (1862-1937) Saturday, Aug 9 2008 

THE sailorman’s child
And the girl of the witch–
They can’t be defiled
By touching pitch.

The sailorman’s son
Had a ship for a nursery;
The other one
Was baptised by sorcery.

Although he’s shipped
To the Persian Gulf, her
Body’s been dipped
In burning sulphur.

 

the difficult lesson

 

 

 

نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ٦:٠۸ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۱/۱٦


+  

تصاویر منطقه مسکونی نوساز "تیاندوچنگ" در استان "ژیجیانگ" چین که مشابه پاریس ساخته شده و به "پاریس کوچک" مشهور است

 

 

 

 

 

نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ۸:٤٤ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/۱/۱٦
تگ ها: پاریس کوچک


+  

پازل

یک سرگرمی خوب اگه وقت اضافی داری

نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ٥:٠۳ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/۱/۱٦
تگ ها:


+  

الهی به مستان...الهی به مستان جام شهود
به عقل آفرینان...به عقل آفرینان بزم وجود
به آنان که...به آنان که بی باده . مست آمدند
ننوشیده می . می پرست آمدند
دلم مجمر آتش تور کن . گلم ساقر آب انگور کن
به ساقرکشان شراب ازل . به میخوارگان می لمیزل
به عشقی که شد از ازل آشکار . به حسنی که شد عشق را پرده دار
دلم مجمر آتش تور کن . گلم ساقر آب انگور کن
در این حال مستی صفا کردم
تو را ای خدا من صدا کردم
از این روزگاری که من دیده ام
چه شبها خدایا خدا کردم
نهادم سر سجده بر خاکت
به درگاهت امشب دعا کردم
شرار عمر فانی من . طلوع جاودان تویی تو
نشان ناتوانی من . توان بی نشان تویی تو
تو شور عشقم داده ای . مرا تو رسوا کرده ای
به کوی اهل دل مرا . تو مست و شیدا کرده ای
کجا روم که چاره ساز . ای خدا تویی
نیاز هر چه بی نیار . ای خدا تویی

نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ۸:٤۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۱/۱٤
تگ ها: مهستی و مسبب


+ بیان آزادی اندیشه آزاد رو می طلبد

پاسخ هایی به پرسش هایی پیرامون آزادی :


* آزادی چیست ؟
ابزار پیراستن نارستی های آدمیان است .


* دشمنان آزادی چه کسانی اند ؟
خودکامگان
گروه هایی که بی هماورد ، دستگاه فرمانروایی را در اختیار می گیرند .


* آیا آزادی بستر هرج و مرج ، شورش و بی بند و باریست ؟
آزادی خود بزرگترین مانع هر نوع هرج و مرجی است .


* عده ایی می گویند آزادی غرب را به فساد رساند ؟
آنها پیشینه اروپا و باختر را نمی دانند
این بخش از جهان امروز پاکترین دوران خویش را تجربه می کند .


* بدترین تعریف از آزادی چیست ؟
همین موردی که شما گفتید ، برابر دانستن آزادی با بی بند و باری !


* چرا عده ایی این تعریف را از آزادی دارند ؟
چون بیم دارند داشته هایشان از دست برود
آنها می دانند وجود آزادی رسوایشان می کند
پس به بدترین شکل ممکن آن را هجو می کنند .


* آزادی فکر و بیان کی بدست می آید ؟
آن گاه که بتوان خودکامگان را با قوانین و هنجاری درست مهار کرد .


* چه کسانی بزرگترین مدافعان آزادیند ؟
از خود گذشتگان
آنانی که قدرت را بدون ترس به دیگری واگذار می کنند .


* آزادی دارای چه ویژه گی اساسی است ؟
ارزیابی و نقد ، بزرگترین ویژه گی آن است .
آنگاه که ارزیابی نباشد کاستی ها بر ملا نمی شود .
پلشتی روز افزون می گردد و نامردمان به نابکاری خود ادامه می دهند .


* آیا از دیدگاه شما آزادی تنها در اندیشه و بیان خلاصه می شود ؟
رسیدن به چنین هدفی خود موجب پیدایش آزادی در میدانهای دیگری همچون اقتصاد می گردد .


* آیا واژه آزادی برای ایرانیان وارداتی است ؟
ایرانیان خود نخستین منادیان آزادی بوده اند
آزادی همواره یکی از خواسته های مهم مردم ایران بوده است
مجلس ریش سفیدان در تمامی سلسله های باستانی ما وجود داشته است .
در دوره اشکانیان بارها این مجلس پادشاه ایران را تغییر داد .
حال آنکه اروپا در دست فرمانده هان نظامی بود .
آزادی در ایران نه تنها وارداتی نیست بله زایشگاه و رویشگاه آن نیز هست .

* چرا خودکامگان نمی توانند خواست رسیدن به آزادی را ، از اذهان مردم پاک کنند ؟
چون آزادی آمیخته است با سرشت آدمی .
آدمها می خواهند در سرنوشت خود و فرزندانشان سهیم باشند .
نداشتن آزادی موجب بغض و کینه همگانی می گردد .

* چرا عده ایی آزادی خواهی را نتیجه و برآیند میل حیوانی انسان می دانند ؟
آزادیخواهی برآیند پاک ترین منش آدمیست .
نتیجه خرد است .
خواستی است آسمانی .
تنها کسانی در راه آزادی گام بر می دارند که خواسته های فردی خویش را فراموش کرده اند .

_________________
پروردگارا آرامشی عطا فرما تا بپذیرم آنچه را که نمی توانم تغییر دهم و شهامتی که تغییر دهم آنچه را که میتوانم و بینشی که تفاوت این دو را بدانم

نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ۱:۱٦ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۱/۱٤
تگ ها: آزادی و آزاده


+ امیر قطر به وزیر خارجه شیلی تذکر داد که باید بگوید خلیج عربی

۱۳۸۸/۰۱/۱۳

امیر قطر به وزیر خارجه شیلى تذکر داده است که به جاى خلیج فارس باید بگوید : «خلیج عربى»
به گزارش روزنامه الوطن، چاپ عربستان سعودى، در اجلاس مشترک سران کشورهاى عرب و امریکاى لاتین، که روز سه شنبه در دوحه پایتخت قطر برگزار شد، شیخ حمد بن خلیفه آل ثانى، امیر قطر، در مورد کاربرد عبارت «خلیج عربى» به جاى خلیج فارس، به وزیر خارجه شیلى تذکر داد و گفت: کشورهاى عربى این خلیج را «خلیج عربى» مى نامند.
وزیر خارجه شیلى، در آن نشست، از گسترش روابط اقتصادى کشورهاى آمریکاى لاتین وکشورهاى عضو شوراى همکارى «خلیج فارس» ابراز خرسندى کرده بود.
یک روز پیش از آن نیز، اتحادیه عرب، در بیانیه خود، از مواضع امارات متحده عربى درباره جزایر سه گانه تنب کوچک، تنب بزرگ و ابوموسى دفاع کرده بود. حسن قشقاوى ، سخنگوى وزارت خارجه جمهورى اسلامى، روز سه شنبه آن بیانیه را مداخله آشکار در امور داخلى ایران خواند. او گفت که این جزایر جزء لاینفک ایران است و اتخاذ چنین مواضعى نمى تواند آن را تغییر دهد.

 

یکی نیست دهن گشاد این اعراب رو ببنده اخه مورچه چیه که کله پاچش باشه

 

نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ۸:۱٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۱/۱۳


+ سهراب

4
تابلوی نقاشی از سهراب سپهری   sohrabsepehri.com

 

زیر بیدی بودیم.
برگی از شاخه بالای سرم چیدم ، گفتم :
چشم را باز کنید ، آیتی بهتر از این می خواهید؟

سوره تماشا /  حجم سبز

نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ٧:٤٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۱/۱۳
تگ ها: سهراب و نقاشی


+  

تیم ملی فوتبال ایران در مقابل سنگال متوقف شد

اخبار - فوتبال ملیتیم ملی فوتبال کشورمان عصر چهارشنبه در دیداری دوستانه و تدارکاتی در برابر تیم ملی سنگال که در رتبه شصتم جهان است، متوقف شد.

به گزارش ایرنا، تیم ملی فوتبال ایران در این دیدار که با حضور کمتر از پنج هزار تماشاگر برگزار شد، یک بر یک با سنگال مساوی کرد.

مهرزاد معدنچی در نیمه اول و در دقیقه ‪ ۲۸‬تنها گل این دیدار برای تیم ملی ایران وارد دروازه سنگال کرد و برای تیم ملی سنگال نیز پاپیس دمبا سی سه بازیکن شماره شش که در باشگاه متس فرانسه بازی می‌کند در نیمه دوم و در دقیقه ‪ ۵۸‬با ضربه سر گلزنی کرد.

در این دیدار که در ورزشگاه یکصد هزار نفری آزادی تهران برگزار شد، تیم ملی فوتبال کشورمان بدون سرمربی و با مربیگری اریش روته مولر به مصاف تیم سنگال رفت.

برای تیم ایران مهدی رحمتی درون دروازه و سیدجلال حسینی، حسن اشجاری، محسن بنگر، مازیار زارع، مسعود شجاعی، محمدرضا خلعتبری، خسرو حیدری، مهرزاد معدنچی، وحید
هاشمیان و غلامرضا رضایی بازی کردند که در نیمه دوم شیث رضایی، حسین کاظمی ، احسان حاج صفی، جلال رافایی و احمد جمشیدی به ترتیب بجای بنگر، شجاعی، رضایی، هاشمیان و معدنچی به میدان آمدند.

مسعودمرادی به همراه رسول فروغی و محمدرضا ابوالفضلی قضاوت این دیدار را برعهده داشتند.

تیم ملی فوتبال ایران با شش امتیاز در رتبه چهارم گروه دوم رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ‪ ۲۰۱۰‬آفریقای جنوبی قرار دارد و تیم‌های کره جنوبی، کره شمالی و عربستان به ترتیب با ‪ ۱۰ ،۱۱‬و ‪ ۷‬امتیاز اول تا سوم این گروه هستند.

تیم ملی فوتبال ایران ‪ ۱۶‬خردادماه در چارچوب بازیهای مقدماتی جام جهانی ‪ ۲۰۱۰‬آفریقای جنوبی به مصاف کره شمالی در شهر پیونگ یانگ این کشور می رود.
نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ۳:٢٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۱/۱۳


+ تقدیم به تمام هم وطنان عزیز

نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ۳:۱۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۱/۱۳
تگ ها:


+ مخصوص برو بچز مشد...........

فقط مشدیا بخانن

فلکه سعد اباد توی بارون ایستاده بودم منتظر تاکسی که یه موتوری گفت مستقیم مِری دِداش؟ منم گفتم اره ... بنده خدا توقف کرد گفت بپر بالا عِشقی...! یه کم که رفتیم گفت: کجا مِری مهندس؟! گفتم راستش چها راه ازاد شهر شما هر جا مسیرت نخورد من پیاده میشم! گفت: ای حرفا چیه دِداش؛ مُبُرُمِت ...! مُبُرُمِت دِداش...! توی راه خوشحال بودم از اینکه هنوز هستن ادمایی که برای رضای خدا به هم کمک کنن! چهار راه ازاد شهر که رسیدیم پیاده شدم و از بنده خدا تشکر کردم و اومدم راه بیفتم که گفت: دوهزار تومن مِشه دِداش! گفتم چی؟ مگه مسیرت نبود شما؟ گفت: مُو هَمه جا مَسیرُمه دِداش ... کارُم هَمیه! مسافر کِشُم! گفتم من فکر کردم مجانی اوردی! هزار تومن دراوردم بهش بدم گفت: دوهزار تومن مِشه دِداش ...نِخرشه! گفتم با اژانس میومدم دوهزارتومن نمیشد که... انصاف داشته باش لااقل! گفت: نِخرشه دِداش ... تازه دیدی چی ترافیکی بود هی لایی میکیشیدُم بَرات..! دوهزار تومن بهش دادم گرفت گذاشت تو جیبش گفت: قابلی نِداشت دِداش...ها بُخدا ...! اومدم از خیابون رد بشم یه موتوری دیگه ترمز زد گفت مستقیم مِری دِداش؟ گفتم : نِه دِداش ... قربون مِرامِت...!

نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ٧:۳۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۱/۱٢
تگ ها: موتور و مشد


+  

نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ٧:٢٢ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۱/۱٢


+ غرورم حدی داره دیگه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

دایی:من نباختم تیم ملی باخت !

گزارش از کنفرانس مطبوعاتی علی دایی بعد از شکست مقابل عربستان

Ali Daei of Iran (AFP)
Photo Gallery
Zoom
Ali Daei of Iran (AFP)
سایت گل - جوسنگین کنفرانس مطبوعاتی سرمربی تیم ملی ایران در همان سوال اول ،علی دایی را غافلگیر کرد،رمانی که یک خبرنگار از او خواست تصمیمش را برای استعفا بگیرد و به آزار طرفداران وعاشقان فوتبال در ایران پایان دهد.علی دایی البته انتظار حمله را داشت اما تصورش این بود که مطبوعاتی ها کمی دندان روی جگر می گذارند تا سوالات بعدی....

-شما درجایگاهی نیستی که به من بگی بمون یا برم . من حکمم رو از کس دیگری گرفتم و فعلا در تیم ملی خواهم بود.

این خلاصه اولین پاسخ سرمربی ایران به سوال اول بود.دایی طبق معمول با همان تبختر و غروری که همیشه همراه اوست در دقایق بعدی بحث را به سمت دیگری برد وبا جملاتی  متناقض حرفهایی به زبان آورد که لابد دلخوری های دیگری را نیز در پی خواهد داشت.

خودم که نمی تونم بازی کنم !

او که در کمال تعجب به ملی پوشان بابت بازی خوبشان تبریک گفت و برد عربستان را اتفاقی خواند بلافاصله با چند جمله-شاید برای تبرئه خود-توپ را به زمین آنها انداخت:
- علی دایی نباخت، تیم ملی باخت.

- ما به همه وظایفشان را گوشزد کرده بودیم و حتی برای کرنر ها برنامه داشتم و گلزن عربستان یار مستقیم داشت ،اما وقتی بازیکنها رعایت نمی کنند من چه کنم ؟

- ما بعد از کل نباید عقب می آمدیم . این وظیفه بزرگان تیم بود اما....

-خودم که نمی توانم بروم داخل زمین و بازی کنم ؟

- این مسائل را بازیکنان باید از 12 سالگی یاد بگیرند وتیم ملی جای یاد دادن نیست!
کریمی 3 سال است بازی خوبی نکرده!.

خبرنگاران سوال می کردند و دایی  با همان شیوه پاسخ می داد.یک نبرد تمام عیار بین میخ و سنگ. 

هرچه پیش می رفتیم ایی غیرقابل نفوذتر به نظر می رسید و با جملات عجیب تربه خبرنگاران حمله می کرد. اما بالاخره نوبت به سوالی رسید درباره علی کریمی که نامش در بازی دیروز بارها فریاد شد.آنچه که می خوانید عین حرفهای ردو بدل شده میان طرفین استـ :

خبرنگار:اقای دایی در مرحله سختی قرار داریم و در عین حال امید ما به همان نیروی فوق العاده شما دربازگشت در روزهای سخت است که همیشه کمکتان کرده.با وجود این باید این نکته را در نظر داشته باشید که تیم ملی برای صعود نیاز به جو مثبت دارد.

دایی:شما بفرمایید این جو مثبت چطور درست می شود؟

خبرنگار:  در جام جهانی قبلی برانکو اعتقادی به خداداد نداشت اما از او در بازی قطر استفاده کرد و تیم ملی با پاس او به مرحله بعد رفت.شما هم باید از همه پتانسیل  فوتبال ایران استفاده کنید.مثلا علی کریمی.

اگر مخاطب ان سوال علی دایی نبود ممکن بود اتفاق خاصی نیفتد.اما این علی دایی است:

-    حالا که اسم اوردید من  هم می گم .نمی خواستم بگم اما علی کریمی آماده نیست.شما بکید ببینم.او بعد ازبازی کرواسی (دوستانه قبل از جام جهانی)در کدوم بازی ملی خوب بوده؟

-    خبرنکار:خیلی بازیها.مثلابازی با کره در جام ملتها.

-    دایی : خیر.کریمی از آن زمان حتی یک بازی خوب هم نکرده! من نمی‌توانم بازیکنی که آماده نیست را به تیم ملی دعوت کنم. شرایط کریمی را از مربیانش پرسیدم و آنها گفتند او 25 روز است که تمرین نکرده. چگونه انتظار دارید چنین بازیکنی را به تیم ملی دعوت کنم؟

خبرنگار:پس چرا مهدوی کیا و هاشمیان که درباشگاهشان شرایط خوبی ندارند،دعوت شده اند؟

دایی :.............

باور کنید چیز خاصی نبود جز مشتی کلمه بی ربط .

پایان جلسه
خبرنگاری از دایی می خواهد درباره تاکتیکش در این بازی حرف بزند.دایی می گوید:"مگه شما بازی را ندیدی؟"

خرنگار می گوید:"من 90 دقیقه پشت دروازه ایستاده بودم و می خواهم این را از زبان شما بشنوم."واما جواب دایی:

- خب .پس برو خونه روی مبل از نو بازی را ببین!
نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ٦:٥٠ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/۱/۱٢


+ با احساسترین اس ام اس

این اس ام اس رو خواهرم از  ایران دیشب برام فرستاد ، به من که خیلی چسبید امیدوارم همیشه تو کاراش موفق باشه و دختر کوچولوش که من عاشقشم "( خیلی دوستش دارم همیشه سالم و موفق باشه )" .

تقدیم می کنم به تمام خواهرام که خیلی دوستشون دارم :

(دوری پایان عشق نیست ، لطیفترین غم دنیاست )

نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ٧:٥۱ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/۱/۱۱
تگ ها: عشق و دوری


+ نوروز در ایران باستان

هدیه دادن و هدیه گرفتن، ستایش گل، قرار دادن دو ماهی در بزم عید و رویاندن سبزه به عدد یکی از اعداد مقدس نزد ایرانیان کهن ترین نشانه های نوروز نزد ایرانیان بر اساس مطالعات تاریخی است.

این در حالی است که بازخوانی نشانه های نوروز در سه دوره هخامنشی و اشکانی و ساسانی نشان می دهد که تعابیری مانند هفت سین یا هفت شین پدیده های جدیدی در سنت نوروزی محسوب می شود و دارای ریشه باستانی نیستند.

شاهرخ رزمجو، باستان شناس ایرانی که مجموعه مطلعات در باره هخامنشیان در موزه ایران باستان در تهران زیر نظر او انجام می گیرد در مطالعات تازه خود به بررسی نشانه های تاریخی نوروز در ایران پیش از اسلام پرداخته که بخش هایی از آن نکات تازه ای را در باره ریشه های تاریخی نوروز روشن می کند.

تغییرات سال نو در دوره هخامنشی

متاسفانه مشخص نیست که آغاز سال نو هخامنشیان چه نامی داشته است. اسناد باقیمانده از دوره هخامنشی نشان می دهد که تقویم رسمی با بهار آغاز می شده. این سال نو در نقطه دقیق اعتدال بهاری آغاز نمی شده است، اما تلاش بر این بوده تا آغاز سال نو را آغاز بهار و یا نزدیک به بهار نگاه دارند.

از آنجا که گاهشماری رسمی و حکومتی در دوره هخامنشی بیشتر براساس گاهشماری قمری بود، بنابراین روز آغازین سال همواره در حال گردش و جابجایی می شد و در نتیجه زمان آغاز سال نو متغیر بود.

آغاز سال نو در دوره هخامنشی، در فاصله ای میان 21 اسفند ماه تا 9 اردیبهشت در حال تغییر بود و بیشتر در فروردین ماه آغاز می شد. بنابراین، زمان آغاز سال نو، زمان مشخص و یکسانی نداشته است.

دلیل دیگر این تغییر این است که به دلیل استفاده از تقویم قمری، بجای افزودن یکروز در هر چهار سال مانند تقویم خورشیدی، روزهای سال کبیسه را به صورت یک ماه کامل در تقویم بکار می بردند و آن را به ماه ششم یا ماه دوازدهم اضافه می کردند، که آن دو را ماهِ ششمِ دوم یا ماه دوازدهمِ دوم می خواندند.

این نکته را می توان از گلنوشته های بابلی دوره هخامنشی دریافت. گرچه زمان سال نو متغیر بوده، اما سال نو رسمی در ابتدای بهار آغاز می شده است. این موارد تنها در تقویم رسمی کاربرد داشته است، اما از تقویم دینی آن دوره اطلاعات کمتری در دست است.

تقویم دینی به احتمال زیاد از گاهشماری متفاوتی پیروی می کرده است. و با اینکه از آن اطلاعات چندانی در دست نیست، اما بر اساس برخی شواهد می توان حدس زد که یک یا دو تقویم دینی بر اساس گاهشماری خورشیدی در آن دوره وجود داشته که نام ماههای یکی از آن ها، با نام ماههای تقویم رسمی متفاوت بوده است.مشخص نیست که آیا در تقویم دینی ایران در آن روزگار چیزی به نام نوروز داشته ایم یا نه. اما دنبال کردن بخشی از ریشه های آیینی نوروز، قدمت نوروز را حتی به پیش از دوره هخامنشی می رساند. گرچه نوروزی که ما امروز می شناسیم با آیین های نوروزی که در آن زمان برگزار می شده تفاوت های داشته است.

نوروز در تخت جمشید

در باره گردهمایی که در تخت جمشید برگزار می شده مدارک نوشتاری در دست نیست، اما نقوش نشان می دهد که یک گردهمایی بزرگ در یک تاریخ مشخص در تخت جمشید برگزار می شده است. بر اساس گل و گیاه و پوشاک میهمانان و هدایای نقش شده بر سنگ های تخت جمشید می توان زمانی را برای این گردهمایی تعیین کرد. رسم پادشاهان هخامنشی این بوده است که هر ملتی با همان پوشاک ملی خود در مراسم حکومتی حاضر شوند، زیرا تنوع مردمان، نشان دهنده قدرت هخامنشیان بوده است.

 

مراسم در زمانی برگزار می شده که اقوام شمالی با لباس های کاملا پوشیده حاضر می شدند. این پوشاک در تابستان قابل استفاده نبود، به این دلیل که آب و هوای منطقه پارس در تابستان داغ بود و اقوام شمالی نمی توانستند لباس ضخیم و پوشیده را تحمل کنند.

در عین حال هندی هایی که در هیات نمایندگی هند دیده می شوند، تنها پوششی مانند یک دامن یا لنگ بر تن دارند. در نتیجه، این گردهمایی نمی توانسته در زمستان یا پس از پاییز باشد که هوا رو به سردی می رفت و برای این گروه از حاضران که با هوای گرم هندوستان خو گرفته بودند، مناسب نبود.

بنابراین، گردهمایی در زمانی بوده که یک اعتدال آب و هوایی وجود داشته است. در چنین زمانی هر دو گروه ساکنان مناطق شمالی با لباس های پوشیده و هم ساکنان مناطقی مانند هند با لباس نازک و اندک می توانستند حضور داشته باشند. تنها زمان ممکن برای چنین گردهمایی، احتمالا همان آغاز بهار بوده است.

گرچه امکان این گردهمایی در آغاز پاییز نیز وجود دارد، اما با توجه به نقوش گل هایی که در دست حاضران است این گردهمایی می باید در بهار برگزار می شده است. زیرا بهار تنها فصل مناسب برای رویش این گیاهان است.

شواهد نشان می دهد که این گردهمایی بزرگ در تخت جمشید در بهار انجام می شده که مردمان گوناگون به دیدار شاه می آمدند، هدایایی می آوردند و احتمالا هدایایی نیز می گرفتند. گروهی این هدایای میهمانان را به خراج تعبیر کرده اند که تعبیر نادرستی است. برای نمونه باج یک استان نمیتوانسته تنها یک اسب و یک کوزه باشد که هیچ تناسبی با خراج سالیانه یک استان یا ساتراپ نشین ندارد. آین موارد را می توان هدیه ها و پیشکشی هایی بشمار آورد که احتمالا در سال نو یا مناسبت های دیگر به شاه داده می شد.

نوروز در دوره اشکانی و ساسانی

از دوره اشکانی آیین های نوروزی ملموس تر می شود و در دوره ساسانی نوروز به طور رسمی در کشور برگزار می گردد. در مراسم نوروزی دوره ساسانی سبز کردن سبزه مهم ترین بخش آیین نوروزی و سال نو بشمار می رفته است.

تقویم دینی ایرانیان که بر اساس گاهشماری خورشیدی بوده است، در دوره اشکانی کاربرد بیشتری می یابد. شواهدی در دست است که نشان می دهد چنین تقویمی در دوره هخامنشی نیز بکار می رفته است. آغاز سال خورشیدی در دوران پیش از اسلام همان نقطه اعتدال بهاری بوده است.

از نظر نجومی، زمان این رویداد با ورود آفتاب به برج بره (حَمَل) مشخص می شده است. ما می دانیم که نماد 12 برج، کم و بیش به همین شکلی که ما امروزه می شناسیم در بابل دوره هخامنشی تنظیم شده است و ریشه دایره البروج نیز به دوره هخامنشی بازمی گردد.

 

بر اساس اسناد، قدمت دایره البروج به دوره پادشاهی اردشیر اول بازمی گردد. در همین زمان است که آسمان به 12 قسمت مساوی 30 درجه ای تقسیم شد که ظاهرا این نوآوری حاصل همکاری روحانیون بابلی با مغان ایرانی است که وظیفه تعیین تقویم و بررسی های نجومی را بر عهده داشتند.

پیش از آن هم کسانی بوده اند که می توانستند اعتدال بهاری را با دقت بسیار تعیین کنند. نجومی که در دوره هخامنشی وجود داشته نجومی نبوده که از در آن از سایه استفاده کنند، بلکه به مرحله نجوم ریاضی رسیده بود. یعنی می توانستند بدقت محاسبه کنند که برای نمونه، دهها سال بعد، در چه روزی و چه ساعتی از شبانه روز خورشید گرفتگی یا ماه گرفتگی روی خواهد داد.

از دوره اشکانی به دلیل گردش زمین، تغییری در آسمان بوجود می آید: یعنی به دلیل حرکتی که زمین دارد از حدود دو هزار سال پیش، دیگر اعتدال بهاری در ماه بره یا حمل آغاز نمی شود، بلکه به عقب رفته و در برج حوت یا دو ماهی آغاز می شود. - اما برج بره در خاطره ها باقی ماند و در دوره های بعدی نیز بدان اشاره می شد. در تقویم های بعدی و حتی دوران اسلامی همچنان از ورود آفتاب به برج حمل سخن گفته شده و آن را نشانه اعتدال بهاری می دانستند.
باورآقای رزمجو بر آن است که نماد دو ماهی بر سر سفره هفت سین امروزین نشانه ای از دوره ای است (دوره اشکانی) که مردم دریافتند اعتدال بهاری با ورود آفتاب به برج حوت (دو ماهی) روی می دهد ونه برج بره.

در دوره ساسانی آیین هایی نمادین مانند میرنوروزی یا سبز کردن سبزه های گوناگون مانند ماش، عدس، جو و گندم وجود داشته که همزمان با نوروز برگزار می شده است. شواهدی هم وجود دارد که نشان می دهد تخم مرغ با معنای اسطوره ای و نجومی خود به سفره های آیینی راه پیدا کرده است.

بطور کلی شکل گیری و کاملتر شدن این آیین ها در دوره ساسانی مشخص است و به نوروز هویتی خاص می بخشد، بویژه سبز کردن سبزه که به عدد سه یا هفت (تعداد امشاسپندان) یا عدد 12 بوده است . این اعداد در آیین های ایرانی مقدس بشمار میرفته اند.

اما این که گفته می شود هفت سین در دوره ساسانی در اصل هفت شین بوده نظریه درستی نیست. چرا که نام سین و شین مربوط به خط و الفبای ایران پس از اسلام است. یعنی این نامها برای نامیدن شکل های س و ش بکار برده می شود. در هفت شین از "شراب" هم نام برده شده، اما شراب یک واژه عربی است و نمی توانسته پیش از اسلام در ایران با این نام خوانده شود، بلکه آن را "مِی" می نامیده اند.

بسیاری از واژه هایی که ما امروز بکار می بریم با واژه های پهلوی ساسانی آنها بسیار متفاوت است. در حال حاضر هم کاربرد هفت سین یکسان نیست. درست است که مجموعه ای از خوراکی ها و گیاهان در حال حاضر بر سر سفره هفت سین قرار می گیرند اما در سفره هفت سین مواردی هست که با سین شروع نمی شود ولی باید حضور داشته باشند. مانند آیینه، تخم مرغ ، ماهی یا نارنجی که در آب انداخته می شود و یا بیدمشک که نماد سپندارمذ است.

ظاهرا بر اساس برخی شواهد، منظور ازسین همان سینی هایی بوده است که اقلام در آن قرار داده می شده است. مانند هفت سبزه ای که در هفت سینی قرار داده می شد و بقیه مواردی که در کنار این ها قرار می گرفته و بخشی از آیین های دوره ساسانی بوده است. البته گاهی آیین هایی در نقاطی از ایران و آسیای میانه برگزار می شود که آیین های نوروزی بومی در همان مناطق است و برخی از آن ها عمومیت پیدا کرده و برخی موارد هم به همان منطقه محدود مانده است.

نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ٦:٠٥ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/۱/۱۱


+ سخنان بزرگان( از طرف ژیلا)

پاکدامنی و استقامت از تمام پیمانها و سوگندها محکم تر است

مادام نکر

نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ٧:۱۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۱/۱٠
تگ ها:


+ از طرف ژیلا

شکستها ستونهای موفقیتند
نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ٦:٥٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۱/۱٠
تگ ها: شکست و موفقیت


+  

ده مورد زیر شاید امروز اهمیت داشته باشند ولی ده سال دیگر آنها را حتی به یاد هم نخواهید آورید:

۱ غلط املایی در پستی که نوشتید!

۲عوضی ای که امروز تو خیابون موقع رانندگی بهتان فحش داد!

۳ لنگه جورابی که وقتی مادر زن تان آمد روی دسته صندلی آشپزخانه بود!

۴ خروجی ای که توی اتوبان رد کردید!

۵ کتاب هایی که سه روز دیر به کتابخانه پس دادید!

۶ رفتن برق وقتی داشتید برنامه مورد علاقه تان را تماشا می کردید!

۷ کامنتی که زیر پست درد دل های شما داشتن «وب خوب» را به شما یادآوری می کند و درخواست تبادل لینک می کند!

۸ هزار تومان اضافه ای که اشتباهی به راننده تاکسی دادید!

۹ بچه ای که بهتان زبان درازی کرد!

۱۰ خراشی که موقع اصلاح روی صورت تان افتاد!

حالا مواردی را بخوانید که ده سال دیگر از اینکه امروز یا این روز ها آنها را انجام داده اید خیلی خوشحال خواهید شد:

۱ نوشتن ایده ها و هدف های تان!

۲ کار کردن در ساعاتی از روز که بیشترین انرژی و کارایی را دارید!

۳ گفتن «دوستت دارم» به همسر و فرزندانتان!

۴ خوردن کلی میوه و سبزیجات!

۵ نیم ساعت پیاده روی ، طلوع آفتاب ، هوای صبح ، ورزش!

۶ زود بیدار شدن برای کار کردن روی چیزی که واقعآ برای تان مهم است!

۷ وقت گذاشتن برای یاد گرفتن یک حرفه تازه یا به روز کردن اطلاعات فعلی تان!

۸ وقت گذاشتن برای خودتان ، برای فکر کردن ، برای آرامش!

۹ دادن یک تست کامل پزشکی!

۱۰ترک یک عادت بد! ، ترک سیگار

نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ٦:٤۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۱/۱٠


+ تقدیم به ندا عزیزم امیدوارم که سال خوبی داشته باشی

سعید آسایش ( تب عشق)

جدیدترین آلبوم سعید آسایش

دانلود

نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ٢:٢٦ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۱/۱٠
تگ ها:


+ انتخاب بهترین نوت بوک

کدام شرکت نوت بوک های بهتری می سازد؟

سوالی که غالبا توسط کاربران پرسیده می شود این است که:"کدام شرکت نوت بوک های بهتری می سازد؟" و یا:"کدام نوت بوک بهتر است؟"صرفنظر از کلی بودن و نادرست بودن سوال مربوط باید دقت کنید که هر برند یا سازنده نوت بوک بر مبنای سیاست های خود که بر اساس تجربه پیشین از نحوه برخورد خریدار و میزان آگاهی و ادراک او و همچنین نیازمندی واقعی کاربر به نوت بوک در کنار عواملی چون سیاست های بازار و تغییرات تکنولوژیکی بویژه سخت افزاری و نیم نگاهی به سیاست های رقبا و کشش بازار و نیازمندی های متفاوت بازارهای دنیا از آمریکای شمالی تا خاور میانه و شمال آفریقا و همچنین میزان درخواست احتمالی خریداران بالقوه و نحوه بازار یابی و تقویت نمایندگی های فروش و مسائلی از این دست عمل می نماید تا نبض بازار را از کف ندهدو در این بین با تمامی موارد پیدا و پنها یاد شده اگر برندی بتواند بر مبنای سلایق مشتریان و بویژه وفاداران خود عمل نماید و تعادلی بین تمامی موارد فوق ایجاد نماید می تواند به رشد تدریجی و آهسته ولی پیوسته فروش خود امیدوار بوده باشد مشروط به اینکه خدمات پس از فروش مناسبی نیز در کنار ارائه وسایل لازم و یدکی و یا وسائل جانبی نوت بوک نیز ارائه نماید.پس می بینید که از دید یک مشتری چقدر نگاه به مطلب فوق متفاوت از نظر نگاه سازنده است.در این بین سیاست های حاکم بر هر برند سازنده نوت بوک که ناشی از تمامی عوامل فوق و بویژه سهامداران آن شرکت و یا برند نیز می باشد نیز بر اهمیت موضوع می افزاید.تصور کنید که تنها یک اشتباه کوچک در محاسبات متغیر فوق چقدر در میزان فروش و ارائه خدمات یک برند و سهام آن در بازار اثر می گذارد.اینجاست که می بینید در نهایت این مشتری است که مجبور به انتخاب از بین سیاست های کلی هر سازنده خواهد بود و این مطلب بیشتر توسط علاقمندان وفادار به همان برند مفروض بخوبی نمود بیشتری خواهد داشت.گو اینکه راضی نگاه داشتن آنان نیز کاری بس مشکل خواهد بود.و البته قبول کنید که همین علاقمندان وفادار بهترین مبلغان همان برند هستند.البته بحث متعصبین یک برند خاص مد نظر این مقال نبوده و نیست.بسیار فرق است بین یک فرد متعصب که بدون دلیل و برهان تنها با استناد به گفته های این و آن به ذکر نام یک برند کفایت می کند و علاقمندی که بعنوان یک کاربر حرفه ای تمامی ضعف های احتمالی و کاستی های ناشی از سیاست های نابجا و یا ناخواسته یک برند تولید کننده نوت بوک را می پذیرد و ضمن پرهیز از مبالغه گویی سعی در انتخاب مناسب تری نسبت به موارد قبل خود خواهد داشت.ضمن اینکه هر برندی همیشه موفق نیست و تمامی مواردی که در بالا ذکر آن رفت می توانند در پروسه رشد و نمو کیفی یک برند وقفه کوتاه و یا میان مدت ایجاد نمایند.

از نظر نگارنده نوت بوکی مناسب ترین خواهد بود که در قبال نیازمندی کاربر کارایی مناسب تری را به نسبت قیمت تمام شده ارائه نماید.ضمن اینکه کیفیت قطعات اصلی سخت افزاری نوت بوک مهم تر از تزئینات دیگر آن است.
عمده تولید کنندگان نوت بوک (منظور از عمده سازندگانی هستند که در طی یکی دو سال گذشته چند مدل ارائه داده اند)عبارتند از:

نوت بوک های ACER

به نسبت کارایی و قیمت تمام شده نوت بوک های بسیار مناسبی تولید می کند.بخصوص سری فراری برای گیمر ها و سری تراول میت و اسپایر برای کاربران حرفه ای.البته دقت کنید که در بین سه دسته بندی یاد شده تنها چند نوت بوک مناسب دیده می شود.پیشگامی در ارائه تکنولوژی روز در نوت بوک و همچنین کیفیت مطلوب تولید می رود که این برند را در بین رقبای مشابه به جایگاهی در خور ارتقا دهد. ولیکن این شرکت جهت ارایه قیمت پایین به سراغ استفاده از باطری های کم عمر نموده که زیاد جالب نمی نمایاند.
نوت بوک های APPLE
سازنده نوت بوک های خوش دست و سازگار با هر تیپ سلیقه و کاربری و با کارایی متوسط مورد علاقه کاربرانی است که برای بار اول اقدام به خرید نوت بوک می نمایند.قیمت بالای آن و سازگاری نرم افزاری صرف با سیستم عامل مک از جمله نکات بارز در هنگام در نظر داشتن این برند خواهد بود.
نوت بوک های ASUS
سازنده مادر بورد های حرفه ای و با کیفیت که چندی است در ارائه نوت بوک نیز فعال می باشد.نوت بوک های قدرتمند و سبک و با کارایی متوسط به بالا از خصوصیات برجسته آن است.(در بین دسته بندی های متداول نوت بوک های هر برند)قیمت بالای آن و کیفیت مطلوب مانیتور این برند بیشتر مورد علاقه کاربرانی است که می خواهند نوت بوک جدیدی را تجربه کنند که چیزی متفاوت از سایرین بوده باشد . ولیکن به دلیل قرار گرفنتن این مارک در جرگه مارکهای آسیای جنوب شرقی از کنترل کیفی کلیه مارک های امریکایی به دور می باشد .

نوت بوک های DELL
متنوع ترین مدلهای نوت بوک از کم کارا ترین تا نوت بوک های مخصوص گیمرها را تولید می کند.به نسبت کارایی از کمترین هزینه های ممکن بهره می گیرد تا مقام اول در بازار یابی را از آن خود سازد.البته این نکته را نیز باید گفت که امروزه از قیمت های متناسب سابق در مدل های جدید خبری نیست و بتدریج شاهد افزایش قیمت مدلهای جدید به نسبت سابق هستیم.

نوت بوک های FUJITSU
نوت بوک های قدرتمند و قابل اعتماد و مقاوم و سبکی تولید می کند که از کیفیت مطلوب تصویری نیز برخوردار است.البته این موارد شامل تمامی تولیدات این برند نمی شود و بایستی در انتخاب مدل های متنوع این تولید کننده دقت نمود.

نوت بوک های GATEWAY
جزو یکی از قابل احترام ترین برندهای موجود محسوب می شده که تقریبا تمامی قطعات آن نیز در آمریکا تولید و ساخته می شد.هم اینک این برند پس از ادغام با "ای ماشینز"
از نظر خط تولیدی به مالزی منتقل شده که از حداقل خدمات پس از فروش و گارانتی برخوردار است.از نظر قیمت به نسبت کارایی از مقبولیت نسبی برخوردار بوده و بیشتر برای گیمرهای غیر حرفه ای و کسانی که انتظار چندانی از نوت بوک های خود ندارند مناسب می باشد.گارانتی 90 روزه این نوت بوک ها از مقبولیت آنها می کاهد.

نوت بوک های HP/COMPAQ
پس از ادغام این دو شرکت و تولید نوت بوک های جدید کماکان سری های تولیدی مجزا مقبولیت بیشتری نزد کاربران دارد تا مدلهای ترکیبی.
نوت بوک های کامپک از رنگ نقره ای بهره گرفته که در مقابل رنگ تیره سیاه اچ پی مشخص و بارز می باشد.همچنین قیمت تمام شده کامپک بتنهایی کمی کمتر از نمونه مشابه اچ پی خواهد بود.
از قدرت و قیمت مناسبی بهره می برد و همین امر آن را به دومین فروشنده جهانی نوت بوک بدل ساخته است.ضمن اینکه برند فوق الذکر تقریبا مادام العمر کارایی خود را حفظ می کند مگر اینکه یکی از قطعات اصلی سخت افزاری آن دچار مرگ مغزی غیر قابل برگشت شود!!پشتیبانی مناسب آن و خدمات پس از فروش مطلوب آن سبب شده که از محبوبیت زیادی در سطح جهان برخوردار باشد.

سری هایی که به صورت مشترک تولید می گردد همان سری های اولیه compaq به نام Evo میباشند که مورد قبول تمامی صنایع دنیا می باشد و کمپانی HP این مدل را کم کم دارد به نام خود تمام می کند .

نوت بوک های IBM
از طلوع تولید نوت بوک همواره این برند فعالیت نموده و از تجارب ارزشمندی در این باره بهره مند است.این برند بخوبی می دانست که چگونه باید یک رایانه نوت بوک تولید کرد.قیمت بالای آن در کنار خوش دستی و کیفیت بالای قطعات آن ضامن بقای آن نبود چراکه هم اینک این برند به شرکت چینی لنوو فروخته شده(بخش تولید نوت بوک)و باید دید که آیا این شرکت چینی در حد و مرز انتظارات علاقمندان این برند قدیمی و صاحب نام مدلهای قابل قبولی ارائه خواهد کرد یا خیر.

نوت بوک ه
ای SONY
تخصص اصلی سونی در زمینه نوت بوک در ارائه سبک ترین ها و زیبا ترین ها و باکیفیت ترین ها و صد البته گرانبها ترین ها می باشد.
کیفیت مانیتور این برند که از تخصص های اصلی سونی در خلق تصویر سود می جوید به همراه زیبایی ظاهری آن سبب شده که گاه قیمت بالای آن در نزد کاربران توجیه شود!!
بیشترین مدلهای باکیفیت این برند متعلق به دسته اولترا پرتابل است که از کیفیت قطعات داخلی بسیار مطلوبی برخوردار است و در این رده صاحب نام است.

نوت بوک های TOSHIBA
با ارائه سری ستلایت در زمان خود از پیشگامان ارائه کیفیت مطلوب در نوت بوک مطرح گردید.در حال حاضر نیز کمی از کیفیت قطعات داخلی بویژه سخت افزاری این برند کاسته شده که بدلیل توجیه هزینه های شرکت توشیبا می باشد.بهمین دلیل هم اینک بیشتر قطعات بصورت متصل و نه با قابلیت منفصل شدن(جدا سازی)ارائه می شوند که هم این مورد نه تنها از کیفیت آن کاسته بلکه از محبوبیت آن نیز بویژه در نزد علاقمندان می کاهد.البته ظاهرا دوباره این برند قصد دارد تا در یک خانه تکانی مجدد در تولید نوت بوک به محبوبیت سابق خود باز گردد.حال باید صبر کرد و دید که آیا چنین امری ممکن خواهد بود یا خیر

 

مقایسه کارت های گرافیکی در نوت بوک
یکی دیگر از سوالات متداول در بین کاربران این است که چه کارت گرافیکی مطلوب نظر باید باشد و چگونه می توان کارت های گرافیکی متداول در نوت بوک ها را با هم مقایسه نمود.
در اینجا لیستی مشاهده می کنیم که کمی پرده از راز آن برون کشیده است.
Intel Extreme -> VIA/S3G Unichrome -> SiS Mirage -> Intel Extreme 2 -> SiS Mirage 2 -> Intel GMA 900/915 -> ATI Mobility RADEON 9000/9100 -> nVidia GeForceFX Go5200 -> MR9200 -> GFFX Go5400 -> MR x200M -> GFFX Go5500-> GFFX Go5600 -> GF Go6200 -> MR x300 -> MR9600 -> GFFX Go5700 -> MR9700 -> MR x600 -> GFFX Go5900 -> MR x700 -> MR9800 -> GF Go6600 -> MR x800 ->GF Go6800 -> MR x800XT -> GF Go6800 Ultra
نکات برجسته در این بین عبارتتد از:
برای کار با کورل و فتو شاپ در محیط دو بعدی حداقل میزان برخورداری از رم کارت گرافیکی 64 پیشنهاد می شود.
برای کار در محیط های سه بعدی نظیر انیمیشن و رندر نمودن حداقل 128 پیشنهاد می شود.
برای گیمر های حرفه ای حداقل میزان 256 پیشنهاد می شود.
integrated cards stand no chance against real graphics chips
this list is based on the various 3DMark scores

نکاتی در باب پردازنده های نوت بوک
چگونه می خواهید پردازنده مطلوب خود را در نوت بوکی که در نظر دارید خریداری نمایید مشخص سازید.این سوال برای بسیاری از کاربران کمی گیج کننده ولی مهم است بنحوی که انتخاب یک پردازنده مطلوب گاه نیمی از کار انتخاب را برای برخی کاربران شامل می شود.تصمیم گیری در این رابطه به میزان هزینه ای که می خواهید اعمال کنید و میزان استفاده تخصصی شما برحسب نیازتان از نوت بوک بر می گردد.در اینجا سعی بر آن است که یه رفرانس معتبر و کوتاه ولی کافی آورده شود.
Intels
Celeron-M
شبیه ترین معماری ساخت به پنتیوم-ام را داراست و البته با کمترین میزان سرعت کلاک و کش و باس نسبت به همان مدل.کاهش عملکرد سریع اجرای فرامین توسط این پردازنده سبب کوتاهی عمر باطری نوت بوک می گردد.در صورتیکه برای بازی از نوت بوک خود استفاده نمی کنید و بشدت از نظر بودجه در مضیقه هستید خرید چنین مدل در نوت بوک پیشنهاد می شود.
Pentium 4HT
یک پردازنده دسکتاپ در نوت بوک....با گرمای زیادی که تولید می کند و برقی که می نوشد عملا چیزی بنام باطری در نوت بوک خود نخواهید داشت.نوت بوک های دارای این پردازنده از وزن سنگینی نیز عموما بهره مند هستند.بنابراین اگر نمی خواهید بهیچ وجه نوت بوک خود را از برق شهری محروم سازید و حتی نیازی به جابجایی آن نیز ندارید می توانید بر انتخاب چنین موردی سرمایه گذاری نمایید.
Mobile Pentium 4
به نسبت موارد ذکر شده در بالا از قابلیت بهتری برخوردار بوده و از تولید گرمای کمتری بهره می گیرد.ضمن اینکه کارایی نسبتا بهتری نسبت به موارد قبلی نیز دارد.

نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ۱۱:٢۱ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/۱/٩
تگ ها: نوت بوک


+ نتیجه نهایی بازی ایران- عربستان

در بازی که می توانستیم که برنده این بازی در استادیوم آزادی باشیم متاسفانه نتیجه بازی را با نتیجه ٢-١ به عربهای کثیف واگزار کردیم . فقط می تونم بگم که بسیار متاسفم در این شرایط ایران در رتبه چهارم جدول قرار میگیرد که بعید میدونم ایران بتونه مستقیم به جام جهانی برود و فکر می کنم که باید مربیان به فکر بازیهای پلی اف باشند . دوست دارم از یک نفر بپرسم چه طور جرات می کنین که با احساسات مردم بازی کنین

نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ۸:۳٦ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۱/۸


+ نتیجه دیدار ایران - عربستان نیمه اول

با وجودحملات پیاپی نتیجه ٠-٠ برابر در نیمه اول به پایان رسید

نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ٧:٤٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۱/۸


+ دعای کمیل با ترجمه گویای فارسی- قسمت اول تا ششم

نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ٧:۱٤ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۱/۸


+  

آموزش پوکر ،  قوانین پوکر


اینجا آموزش پوکر 5 کارته رو میزارم پوکر رو با همین ورقای 52 تایی بازی میشه و ترتیب ارزش ورق ها هم مثل همین حکم خودمونه: آس، شاه، بی بی و ... هیچ خالی هم بر دیگری برتری نداره. بازی هر تعدادی میشه ولی معمولاً از 4 تا بیشتر حال نمیده! هر بازیکن دستش 2 ورقه. سه تا هم رو زمین رو می کنیم. دست اول بازیکنا پول میزارن و بعد هم یک کارت دیگه و دوباره پول و یک کارته دیگه (5 تا رو زمین بشه) . (نحوۀ دست دادنو بعد دقیق تر میگم) در این بازی هدف اینه که با استفاده از 2 ورق که در دست داری و 3 تا از 5 ورقی که رو زمینه (یعنی در کل 5 ورق از 7 ورق رو انتخاب کنی) یکی از حالتای زیر رو بوجود بیارید: امتیازها (از کم به زیاد):
1- High Card : هیچ کدام از زیری ها جور نشده باشد. در نتیجه هر کسی ورق بالاتری دارد برنده است.
مثال:
زمین:

دست فرد 1:

دست فرد دوم:

الان فرد 1 برنده هست. چون دستاشون به صورت قوانین زیر match نشده و در نتیجه کسی که ورق بالاتر (سرباز) داره پولای این دستو برده.

2- Pair (جفت)
مثال:
زمین:

دست فرد 1:

دست فرد دوم:

الان فرد دوم این دستو می بره. چون اصطلاحاً پیر 4 یا (Pair of 4) کرده.

3-دو پیر (Two Pairs): مثل یک پیره با این تفاوت که باید دوتا پیر جور کنی.
مثال:
زمین:

دست نفر اول:

دست نفر دوم:

در این حالت نفر دوم این دستو میگیره. نفر اول پیر 6 کرده ولی چون نفر دون دو پیر کرده (6 و 4) پس اون برندس.

4- Three Of a Kind (سه خال): یک بازیکن بتواند سه خال مثل هم جور کنه:
مثال:
زمین:

دست نفر اول:

دست نفر دوم:

این دستو نفر اول میبره. جفتشون سه خال کردن (اولی 4 و دومی ACE) ولی چون سه خال اولی ACE هست اون برندست. نکته مهم: در صورت مساوی بودن امتیاز طرفین، بازیکنی برنده است که خال بالاتری داشته باشد. در غیر این صورت (اگر همه چیز برابر بود) پول های این دست بین دو نفر تقسیم می شود.

5- استریت(Stright) پنج کارت پشت سر هم (بدون توجه به خال)
مثال:
زمین:

دست نفر اول:

دست نفر دوم:

این دست رو نفر اول میبره. چون استریت کرده (A 2 3 4 5) نفر دوم فقط پیر 8 کرده. و چون ارزش پیر کمتر از استریت هیت در نتیجه نفر اول برنده است. نکتۀ مهم: در استریت آس هم می تواند از بالا ترتیب شود (A-K-Q-J-10) و هم از پایین (A-2-3-4-5). ولی نمی تواند دور بخورد. مثلاً این یک استریت نیست: (Q-K-A-2-3) 6-

6_فلاش (FLUSH) پنج کارت از یک خال (فقط سه تا از زمین):
مثال:
زمین:

دست نفر اول:

دست نفر دوم:

این دست رو نفر اول می بره. چون پنج تا دل داره. توجه کنید که از پایین فقط باید سه تا انتخاب بشه. واسه همینم هست که نفر دوم با اینکه می تونه پنج تا دل جور کنه (اگه چار تا از زمین برداره) ولی برنده نیست. در ضمن نفر دوم دو پیر بی بی و آسه ولی به دلیل امتیاز کمتر برنده نیست.

7- FULL HOUSE سه خال + یک پیر
مثال: زمین:

دست نفر اول:

دست نفر دوم:
این دست رو نفر اول میبره. جفتشون FULL HOUSE کردن ولی چون نفر اول 5 تو دسشه و نفر دوم 4 در نتیجه نفر اول پولای این دستو میبره.

8- چهار خال (Four of a kind) چهار خال مثل هم. (مثلاً 4 تا شاه)
مثال:
زمین:

دست نفر اول:

دست نفر دوم:

این دستو نفر اول میبره چون که چهار خال کرده.

9- استریت فلاش (STRAIGHT FLUSH) استریت + فلاش: یک ترتیب پنج تایی که همه از یه رنگ باشن
مثال: زمین:

دست نفر اول:

دست نفر دوم:

این دستو نفر دوم برندس. چون هم FLUSH کرده و هم STRAIGHT . (هفت تا سرباز دل)

10- پنج خال (Five Of a kind) (این قانون برای بازی با Joker است. در غیر این صورت این قانون را در نظر نگیرید) 4 خال یکسان + یک Joker (مثلاً 4 تا هفت + یک جوکر) مثال: مانند چهار خال ولی یکی دیگر جوکر باشد (باید سه تا از زمین انتخاب شه)

11- Royal Flush (فلاش سلطنتی!) استریت فلاش + ACE : یعنی اینکه 5 تا همرنگ که همه پشت سر هم باشن و توی دست یه ACE باشه : (A-K-Q-J-10) و یا (A-2-3-4-5)
مثال:
زمین:

دست نفر اول:

دست نفر دوم:

که مشخصاً نفر اول برنده است. این قانون بالاترین امتیاز رو داره و هیچ چیدمان دیگه ای این بالاتر نیست

. نحوۀ دست دادن و شرط بندی در پوکر
یه مثال عملی می زنم که بهتر متوجه بشید. پول پوکر: این بازی جوریه که مثلاً اگه شرط بندی باشه هرکی یه مقدار پول می ذاره و معادلش همون قدر مهره می گیره. مثلاً یه بازی سه نفری رو در نظر بگیرید. نفری 2500 تومن می ذاره وسط (تو مایه های دانشجویی!) حالا انقدر دست بازی می کنن تا مثلاً یه نفر ورشکست بشه و در آخر فقط یه نفر بمونه که پولا مال خودش بشه.
نکته: چون مهره های پوکر سخته گیر آوردنشون به جاش ما سکه می ذاری (خود پوکر یه مشت مهره های دایره ای آبی و قرمز و ... داره که هر کدوم یه ارزش بخصوص دارن)م. مثلاً به جای 2500 تومن نفری 250 تومن پول خرد (25 تومنی و 10 تومنی و...) میایم وسط و با اونا بازی می کنی و آخر یه صفر می ذاریم جلوی پول. یا مثلاً مهره های شطرنجو! ارزش گذاری می کنیم و با اونا بازی می کنیم! (مثلاً شاه 1000 و اسب 250 و سرباز 50!) نحوۀ دست دادن و شرطبندی: اول خوب بر می زنیم. بعد به صورت چرخشی نفری یه ورق میدیم. اولین نفر یکی ، دومی یکی و ... . یه دور دیگه نفری یکی میدیم تا هر کی دوتا داشته باشه. بعد بقیۀ ورق ها رو می خوابونیم رو زمین (بغل همونی که دست داده) . بعد نفر اول با توجه به دستش یه مقدار پول می ذاره وسط. نفر دوم چهار جور می تونه بازی کنه:
1- چک دادن: اگه نفر اول هیچی پول نیومدی باشه (به اصطلاح چک داده) نفر دوم هم اگه موافق هیچ پول نیومدنه چک میده.
2- همون مقدارو بیاد وسط (OPEN): به این کار اصطلاحاً (SEE) گفته می شود. یعنی تو موافقی با پولی که نفر اول اومده.
3- افزایش شرط (Increase): افزایش پول. یعنی علاوه بر پولی که نفر اول اومده، مقدار دیگه ای بذاره وسط. در این حالت نفر اول مجبوره (اگه میخواد به بازی ادامه بده) اون مقدار پول اضافه رو بیاد وسط.
4- خوابوندن (FOLD): اگه دستت اونقد داغونه که مطمئنی هیچی نمی گیری دستتو می خوابونی (دو تا ورق هاتو به صورت وارو می خوابونی روی زمین) . مثلاً اگه نفر اول 100 تا بیاد وسط و نفر دوم 500 تا و نفر اول نخواد انقد ریسک کنه دستو می خوابونه و 100 تومن هم وسط میمونه. اگه هم بخواد ادامه بده باید 400 تای دیگه رو کنه. نفر سوم هم یا باید 500 تا بیاد وسط یا بخوابونه.
بعد از اینکه هر کی پول اومد وسط سه تا ورق رو میکنیم و دوباره شروع می کنیم به پول اومدن (مثل بالا) بعد یکی دیگه رو میکنیم و پول میایم. بعد یکی دیگه و پول. یعنی در کل باید چهار بار پول بیای وسط (اگه بخای تا آخر بمونی) خوب حالا 5 تا ورق رو زمینه و 2 تا دست هر نفر. هر کی با توجه به قوانین 11 گانه که گفته شد سر تر باشه همۀ پولای این دستو می بره. هاهاها! همین. فقط یه نصیحت از من. همون اول یادگیری نرید شرطی بازی کنیدا! یکم تمرینی بازی کنید تا دستتون بیاد. در ضمن بعضی موقع که دستتون هیچی نیست می تونین شاخ بازی در بیارین! و همچین پول بیاین وسط که بقیه بگرخن! و بخوابونن
نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ٦:٤٦ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۱/۸
تگ ها:


+ آهنگ شاد ( منصور)

تقدیم به دوست عزیز و همکارمحترم هنگامه که درخواست آهنگ شاد کرده بودن

 

دانلود

نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ٩:٠٠ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/۱/۸
تگ ها:


+  

امام جمعه مشهد :رفت و آمد های فامیلی در ایام نوروز ممکن است جوانان ما را به انحراف سوق دهد!

امام جمعه مشهد : رفت و آمد های فامیلی در ایام نوروز ممکن است جوانان ما را به انحراف سوق دهد

خطیب نماز جمعه مشهد گفت: بیانات ارزشمند رهبر معظم انقلاب در آغاز سال جدید، اتمام حجتی برای تمامی مسوولان کشور بود.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) _ منطقه خراسان،  سید احمد علم الهدی در خطبه های عبادی، سیاسی نماز جمعه امروز 4270309

مشهد که در حرم مطهر امام هشتم و در رواق امام خمینی  برگزار شد، افزود: رهنمودهای حکیمانه رهبری برای مسلمانان، نکات عمیق و نهادینه در تبیین واقعیت ساختاری امت اسلام، فعالیت علمی و اقتصادی، موضع گیری در برابر استکبار جهانی و تبیین وظیفه عمومی برای مشارکت سیاسی داشت.
علم الهدی با بیان اینکه در جوامع سرمایه داری و اومانیستی آن چه که محوریت دارد، انسان است، افزود: در این کشورها جامعه به عنوان بستری برای همزیستی، رفاه، لذت و خوش گذرانی هر چه بیشتر انسان هاست، اما در منطق توحیدی اسلام، جامعه اسلامی جامعه پویا است که بستری برای سیر و حرکت انسان به سوی خدا می باشد.
وی در ادامه در تشریح تفاوت های جامعه اسلامی و اومانیستی تصریح کرد: در جامعه ایستای اومانیستی، ملاک رشد توسعه اقتصادی است زیرا آن ها جامعه را به صورت یک میهمان خانه در نظر می گیرند و توسعه اقتصادی یعنی مجهز شدن این رستوران و فراهم شدن امکانات لازم برای عیش و نوش بیشتر، بدون توجه به این نکته که سرمایه افسون شده در اختیار اقلیت جامعه است و تعداد سرمایه داران در این کشورها هر روز کمتر می شود.
خطیب نماز جمعه مشهد در ادامه افزود: اما در جامعه پویای اسلامی، ملاک رشد و ترقی، تعالی و پیشرفت است. یک پیشرفت همه جانبه، تا با کمک این پیشرفت ها انسان به مقام بندگی و عبودیت خدا نائل شود. بنابر این پیشرفت در جامعه اسلامی پیشرفتی جهت دار است و مقام عظمای ولایت با افزودن لغت عدالت در کنار پیشرفت به پیشرفت مد نظر ما جهت دادند.
عضو مجمع خبرگان رهبری افزود: سیاست گذاری های تحول اقتصادی در کشور باید تامین کننده عدالت اجتماعی باشد و این به معنای گدا پروری نیست، بلکه به معنای پرورش فقیر است به نحوی که فقیر به غنی تبدیل شود.
وی تصریح کرد: پیشرفت اقتصادی حتی با مفهومی که تبیین شد هم یگانه هدف ما نیست بلکه ما به رشد همه جانبه نیاز داریم.
امام جمعه مشهد از شیوع فحشاء و منکرات در جامعه و ترویج هوس بازی ها و ولنگاری ها در نسل جوان به عنوان یکی از آفات پیشرفت یاد کرد و گفت: مثلا بلای خانمان سوز اعتیاد نه تنها در بین جوانان بلکه نوجوانان لاابالی و فاسد الااخلاق شیوع پیدا می کند و چنین جوانانی برای تحقق پیشرفت در هیچ بعدی در جامعه مفید نیستند.
وی افزود: هر سال در نوروز وسایلی فراهم می شود که ممکن است جوانان ما را به انحراف سوق دهد، یکی از این وسائل فیلم های نوروزی و دیگری رفت و آمد های فامیلی است. وقتی در صدا و سیما فیلمی نمایش داده می شود که در آن زن و مرد جوان و نامحرم با لباس های کذایی در مقابل هم قرار می گیرند این نحوه پوشش و برقراری ارتباط برای خانواده ها و جوانان الگو می شود و این مصیبتی برای جامعه امروز ما می باشد.

نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ٥:٤٦ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۱/٧
تگ ها:


+  

استقلال و پرسپولیس در آمریکا با هم بازی می کنند
بحث بازی پرسپولیس و استقلال ایران در ایالات متحده و گزارش هایی که رسانه های بین المللی منتشر کرده اند توجه طرفداران ایرانی داخل و خارج از ایران را به خود جلب کرده است.

 

به گزارش شبکه ایران، سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا در گزارشی دراین باره نوشت:"بنا به گزارش های منتشر شده در رسانه های جهان برنامه ریزی این بازی در لوس آنجلس در دست اقدام است."

امیرحسین کریم پور، عضو جدید تیم ویژن ایران ای اف سی، که سابقه کار در فدراسیون فوتبال ایران را هم دارد می گوید:" بازی دو تیم بزرگ ایران در خاک امریکا در تقویت روابط ایران و آمریکا تاثیر گذار است."

او همچنین افزود: " این موضوع از اهمیت زیادی برخوردار است . نه تنها سفر این دو تیم به امریکا مهم است بلکه انجام بازی در خاک امریکا حرکت جدیدی به حساب می آید".

اگر این انجام بازی استقلال – پرسپولیس عملی شود، موفقیت بزرگی خواهد بود و استادیوم مملو از ایرانیان مقیم امریکا می شود.

بنابر بر برخی آمار بیش از 1.5 میلیون ایرانی در امریکا زندگی می کنند که حدود 600 هزار نفر آنها ساکن لوس آنجلس هستند و اکثریت آنها از طرفداران فوتبال به حساب می آیند.

کریم پور همچنین گفت که دو تیم قبل از هر چیز نیاز به کسب مجوز از وزارت امور خارجه ایران، سازمان تربیت بدنی و فدراسیون فوتبال هستند.

بنابر گفته عباس انصاریفرد، مدیر عامل پرسپولیس، باشگاه در صدد گرفتن مجوز از وزارت امور خارجه است : " برای برگزاری چند بازی دوستانه از جمله بازی با استقلال به امریکا سفر می کنیم".

بازی پرسپولیس با استقلال رقابتی داغ است که هیچ وقت از حرارت آن کم نشده است اما اینکه چنین شرایط حساسی در لوس آنجلس هم پدید خواهد آمد یا نه باید صبر کرد و دید.

ایران در سال های اخیر دو بازی پر سر و صدا با آمریکا داشته است که اولین آن در جام جهانی 1998 بود که با برد ایران به پایان رسید.

چند ماه بعد ایران برای توری ورزشی به آمریکا رفت و دیدار دوستانه ای با آمریکا در پاسادنا کالیفرنیا برگزار کرد که به تساوی رسید.

نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ۱۱:۱٧ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/۱/٧
تگ ها:


+  

گدای میلیاردر درگذشت

نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ۱۱:٠٧ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/۱/٧
تگ ها:


+ تقدیم به عزیزترین هام در ایران ( پدر ومادرم )

پاره تنم کجاست ( محسن یگانه )

نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ٧:۳۱ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/۱/٧
تگ ها:


+ موزیک

بهتون توصیه می کنیم این آهنگها رو گوش بدین مطمینم که خوشتون میاد :

علی عبدالمالکی

جدیدترین آهنگ حمید عسکری

تک آهنگ محسن چاوشی

تقدیم می کنم به دوستان عزیزم که برام پیام گذاشتن.

نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ٧:۱۳ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/۱/٧
تگ ها:


+  

نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ٧:٠٢ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/۱/٧
تگ ها:


+ حرف دل

در این بازار نامردی به دنبال چه می گردی؟
نمی یابی نشان هرگز
تو از عشق وجوانمردی
برو بگذر از این بازار ،
از این مستی و طنازی
اگر چون کوه هم باشی
در این دنیا تو می بازی

چرا غم ها نمی دانند که من سلطان غمهایم ؟
بیا ای دوسـت با من باش که من تنـهای تنهـایم ...

 

نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ٦:٤۸ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/۱/٧
تگ ها:


+ اخبار روز

محمد البرادعی، مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی به زودی صندلی مهم ترین مرجع مسائل اتمی در جهان را در حالی ترک می کند که آرزوی او برای پایان یافتن مجادله های بین المللی بر سر پرونده اتمی ایران ناکام مانده است.

نزدیکان میرحسین موسوی، یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ایران، از شکل گیری ائتلافی غیر منتظره میان دو جناح سیاسی این کشور در آینده نزدیک خبر می‌دهند.

رئیس مجلس ایران در واکنش به پیام نوروزی باراک اوباما ضمن انتقاد مجدد از سیاست آمریکا، گفته است اختلاف دیرینه دو کشور با پیام تبریک رفع نمی شود.

 

نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ٦:٤٢ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/۱/٧
تگ ها:


+ تقدیم به مرزی

ماهی وتنگ بلور

جانمازمادرم

تیک تیک ثانیه ها

یک سبدوسیب وانار

به مشام میرسد،بوی بهار

 

سرخی تسبیح تو

شده امروز

واسه من یه خاطره

دوتاشاه بلوط

قهوه ای 

گره خورده به سرش

یاداون روزابخیر

یه قرآن کوچولو

دادی به من

دوتاخط

خاطره

واسه این بهاردادی

یادته شعرات همش

کودکانه بود

 

توخودت خوب میدونی

که تودلم

توهمون ماهی بودی

سرخ بودی سرخ بودی

مثل انار

گلکم

تاج سرم

توکجارفته بودی

من هنوزهم

منتظرم

ذره ذره این بهار

داره میاد!

من نمیدونم به کی بگم

سلام !

منتظرم!

 

اگه بارون بباره

من برات چترمیشم

شده بازهم منتظرم

نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ۱٠:۱٤ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۱/٦
تگ ها:


+ سخنان بزرگان


اگر می خواهید از چیزی رها شوید ابتدا اجازه دهید شکوفا شود
اگر میخواهید چیزی را بدست آورید ابتدا آن را ببخشید 
 
این درک ظریفی از قانون هستی است: نرمی بر سختی غلبه میکند
و آرام بر سریع پیروز میگردد
تائوت چینگ
زندگی گریه ی مختصریست...مثل یک فنجان چای...و کنارش عشق است...مثل یک حبه قند...زندگی را با عشق نوش جان بایدکرد
هرکه بد ما به خلق گوید ما سینه او نمی خراشیم،ما خوبی او به خلق گوییم تا هر دو دروغ گفته باشیم
زندگی عمریست که اجل در پی آن می تازد هرکس غم بیهوده خورد می بازد
زندگی حکمت اوست... زندگی دفتری از حادثه هاست... چند برگی را تو ورق میزنی و مابقی راقسمت
در جایی بنویس :هیچ کس دو بار زندگی نکرد و روزی دو بار بخوان
گر چه راه صعب است ، اما تو به صعود ادامه بده ، شاید قله در یک قدمی تو باشد

نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ۸:٠٦ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۱/٦
تگ ها:


+  


در شگفتم که سلام آغاز هر دیداریست ، ولی در نماز پایان است . شاید این بدین معناست که پایان نماز ، آغاز دیدار است .  (دکتر شریعتی)

اگر می خوای ارزشت را نزد خدا بدانی ، نگاه کن ببین ارزش خدا نزد تو در وقت گناه چه قدر است ؟

نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ٤:۳٦ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/۱/٦
تگ ها:


+ نیت کن انشاالله هر چی خیره

نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ٦:٢٢ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۱/٥
تگ ها:


+ عشق چیست ؟

عشق وقتیه که مادر بزرگ من آرتروز گرفته، نمی تونه خم بشه و ناخن هاش رو لاک بزنه. پدر بزرگم این کار رو براش میکنه ، حتی حالا که دستاش آرتروز گرفتن .
عشق وقتیه که
  شما واسه غذا خوردن میری بیرون و بیشتر چیبس خودتون رو میدید به دوستتون بدون اینکه از اون انتظار داشته باشید که کمی از غذای خودشو به شما بده.
عشق وقتیه که
مامان برای بابا قهوه درست میکنه قبل از اینکه بده به بابا امتحانش میکنه تا مطمئن بشه که طعمش خوبه.
عشق وقتیه که
خواهر بزرگترم تمام لباسهای خودشو میده به من و خودش مجبور میشه بره بیرون تا لباس جدید بگیره.
عشق وقتیه که مامان بهترین تیکه مرغ رو میده به بابا.

نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ٢:٢٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۱/٥
تگ ها:


+ دانلود سریع از طریق اینترنت

نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ۱۱:٤۱ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/۱/٥
تگ ها:


+  

کروبی: من و موسوی نامزد انتخابات ایران می‌مانیم

 

مهدی کروبی می گوید نه او و نه میرحسین موسوی از نامزدی برای انتخابات ریاست جمهوری ایران کنار نخواهند رفت.

به گزارش سایت رسمی حزب اعتماد ملی که آقای کروبی دبیرکلی آن را به عهده دارد، وی گفته است: "میرحسین موسوی در روز میلاد پیامبر اسلام (۲۵ اسفند ۱۳۸۷) به منزل ما آمد و آنجا بر چند صدایی در عرصه انتخابات تأکید کردیم".

بر اساس این گزارش، آقای کروبی عقیده دارد چند صدایی باعث می شود "مجموعه های مختلفی از مردم" در انتخابات شرکت کنند.

این در حالی است که احزاب اصلی جناح اصلاح طلب نسبت به احتمال پراکندگی آرای اصلاح طلبان هشدار داده اند و نامزدهای باقی مانده در صحنه را به حرکت به سوی اجماع فرا خوانده اند.

"حزب مشارکت ایران اسلامی" همزمان با آغاز سال نو با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که تمام توان خود را برای "ایجاد ائتلاف بین گروه ها و نیروهای اصلاح طلب و اجماع بر یک نامزد" به کار خواهد گرفت.

"مجمع روحانیون مبارز" نیز پس از کناره گیری محمد خاتمی از انتخابات، دو نامزد باقی مانده در صحنه را به "نگاه جمع گرایانه و اعتماد به خرد جمعی" دعوت کرد.

محمد خاتمی، رئیس جمهوری پیشین ایران که اواسط بهمن ماه قصد خود را برای نامزدی در انتخابات اعلام کرده بود، پس از ورود میرحسین موسوی به صحنه انتخابات اعلام کرد برای جلوگیری از "پراکندگی در آرا" از نامزدی در انتخابات انصراف می دهد.

مجمع روحانیون مبارز که آقای خاتمی هم عضو آن است، در بیانیه خود آورده است که "مقطع فعلی را برای چند و چون ماجرا و بازگشایی رمز و راز علل و عواملی که موجب انصراف آقای خاتمی شد" مناسب نمی داند.

اما به نظر می رسد مهدی کروبی، دبیرکل حزب اعتماد ملی، هنوز برای ادامه تلاش برای پیروزی در انتخابات خردادماه ایران مصمم است.

او گفته است: "نه من و نه میرحسین موسوی از انتخابات کنار نمی رویم و به ایشان هم پیشنهاد کرده ام طوری صحبت نکند که از آن کنار رفتن از صحنه برداشت شود. به او گفته ام همیشه بگوید که در صحنه خواهد ماند".

آقای کروبی به مناسبت روز ۲۹ اسفند، روز ملی شدن صنعت نفت ایران نیز اعلام کرد چنانچه به عنوان رئیس جمهوری انتخاب شود، سهام شرکت های گاز و پخش فرآورده های نفتی را بدون حق انتقال به طور مساوی میان همه ایرانیانی که بالاتر از ۱۸ سال سن داشته باشند، توزیع خواهد کرد.

نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ۱۱:۳٢ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/۱/٥
تگ ها:


+ سخنان بزرگان

اگر کسی ترا آنطور که میخواهی دوست ندارد به این معنی نیست که تو را با تمام وجودش دوست ندارد. گارسیا مارکز

آنان که از خود عشق ساطع می کنند با عشق زندگی می کنند و با عشق نیز نفس می کشند ، دیگران را به سمت خود می کشانند . باربارا دی آنجلیس

در درون جسارت ، نبوغ و قدرت سحر آمیزی نهفته است.گوته

با بدیهای دیگران دل خویش را به سیاهی نیالاییم ، همواره ساز ساده گیمان کوک باشد و نگاهمان امیدوار . ارد بزرگ

شانس هرگز کافی نیست . اندرو متیوس

قابلیت انعطاف داشته باشید . تنها همین یک خصوصیت که بتوانید شیوه کار خود را تغییر دهید موفقیت شما را تضمین می کند . آنتونی رابینز

دوست واقعی کسی است که دستهای تو را بگیرد ولی قلب ترا لمس کند . مارکز

عشق یگانه منبع نیرو و قدرت شماست . باربارا دی آنجلیس

قانون احتمالات یادت نره ، بلاخره یک نفر خواهد گفت بله . آنتونی رابینز

آدمهای فرهمند به نیرو و توان خویش ایمان دارند . ارد بزرگ


اگر فکر می کنید که موفق می شوید یا شکست می خورید،در هر دو صورت درست فکر کرده اید.آنتونی رابینز

وقتی انسان آرامش را در خود نیابد ، جستجوی آن در جای دیگر کار بیهوده ای است.لارو شفوکو


در تاریخ جهان ، هر لحظه عظیم و تعیین کننده ، پیروزی نوعی عشق است.امرسون

موفقیت ، یک درصد نبوغ ، 99 درصد عرق ریختن . توماس ادیسون

مهم این نیست که در کجای این جهان ایستاده ایم ، مهم این است که در چه راستایی گام بر می داریم . هولمز

سعی نکنیم بهتر یا بدنر از دیگران باشیم ، بکوشیم نسبت به خوذمان بهترین باشیم . مارکوس گداویر

پیش نیاز دلیر بودن بدنی ورزیده نیست ، گاهی آدمهای سبکبار، پشت کوهستان را هم به خاک مالیده اند . ارد بزرگ

مغز ما یک دینام هزار ولتی است که متاسفانه اکثرمان بیش از یک چراغ موشی از آن استفاده نمی کنیم . ویلیام جیمز

آن گاه خواهید دید که زندگی با لطف و محبت ، زیبایی ، رحمت ، شادی ، نشاط و شور و سرزندگی به شما پاسخ خواهد داد . باربارا دی آنجلیس

آن چه انسان هرگز نخواهد فهمید این است که چگونه در مقابل کسی که ما را آفریده و همه چیز ما از اوست مسوول خواهیم شد و او از ما بازخواست خواهد کرد ؟!؟!؟ . موریس مترلینگ

هر چه عشق و شور زندگی بیشتری از خود ابراز کنید برای دیگران نیز بیشتر مقاومت ناپذیر خواهید شد و آن ها دیگر نخواهند توانست شما را نادیده بگیرند . باربارا دی آنجلیس

این همه پیغمبرها گفته اند که روح باقی می ماند و چنین و چنان می شود. اما هیچکس توجه نکرده که آیا روح ما قابل بقا هست یا نه ؟؟؟
شما را بخدا روح ما با این افکار پست و اندیشه هایی که از حدود معده و شهوت تجاوز نمی نماید آیا اگر از بین برود بهتر نیست ؟!؟ . موریس مترلینگ


سکوی پرش و انتخاب بهتر می تواند در هر زمان و مکانی بروز کند مهم آنست که تا آن زمان ، پاکی و شادی خویش را نگاه داشت . ارد بزرگ

چیزی را که ما نمی توانیم بفهمیم ضد و نقیض زندگی انسان است.
زیرا از یک طرف طبیعت یا خدا انسان را آفریده که حتما مرتکب گناه می شود و از طرف دیگر به ما می گویند که هر کسی که مرتکب گناه گردید در جهان مجازات خواهد دید !!!
بهتر این بود که از روز نخست ما را طوری می آفریدند که قدرت ارتکاب گناه را نداشته باشیم . نه آنکه ما را بیافرینند و بعد کیفر بدهند !!! . موریس مترلینگ

تفاوت میان ایستایی و پویایی با قدرت تصمیم گیری مشخص می شود . اراده خود را قوی سازید! کافی نیست که به خود فشار بیاورید بلکه باید خود را در حالتی مصمم قرار دهید. آنتونی رابینز


شما این توان را دارید که زندگانی ای سرشار از عشق و رضایت بیافرینید . باربارا دی آنجلیس

تا وقتی که من و شما دارای مغز هستیم محال است که بتوانیم دانائی خداوند را با اختیار خودمان در زندگی وفق بدهیم!
یعنی همینکه ما گفتیم خداوند دانا و تواناست و همه کار را می توانست و می تواند بکند و قادر به پیش بینی همه چیز بوده و هست دیگر نمی توانیم بگوئیم که ما در کار خود اختیار داریم و هر چه دلمان بخواهد خواهیم کرد!
زیرا هر فکری که شما برای امروز و یا آینده بکنید و هر کاری را که امروز و یا در آتیه انجام بدهید قبلا از طرف خدا پیش بینی شده و اگر پیش بینی نمی شد و او قادر نبود که وقایع آینده را ادراک نماید خدا نبود و همین که پیش بینی کرد ناچار آن کار اتفاق خواهد افتاد ودیگر اختیار از دست شما خارج است!
تمام وسائل و کتابهائی که علمای مذهبی در این خصوص نوشته اند و خواسته اند که موضوع آزادی انسان را با علم وتوانائی خداوند وفق بدهند جز یک سلسله کلمات پوچ و میان تهی چیزی نیست و فاقد معنی می باشد!
انسان در یک صورت می تواند در این جهان اختیار داشته و هر چه دلش می خواهد بکند و آن در صورتی است که خداوند یعنی کسیکه دانا و توانای مطلق است وجود نداشته باشد! و همین که این دانا و توانای مطلق وجود داشت دیگر من و شما اختیار نداریم و تمام کارها بدست او انجام می گیرد!
کسانیکه بین خدا و جهان فرق میگذارند و عقیده دارند که این دو باهم متفاوت هستند می گویند این جهان است که نادان و ناتوان می باشد و در نتیجه نمی تواند وقایع آینده ما را پیش بینی نماید بنابراین ما در جهان آزاد هستیم وهرچه دلمان بخواهد می کنیم !
ولی این اشخاص خود بخویشتن جواب رد می دهند زیرا همین که بین جهان و خداوند فرق گذاشتند لازمه اش این است که خداوند آفریننده جهان باشد و اگر جهان چیزی نمی داند خدا ناچار باید همه چیز را بداند وگرنه خدا نیست!
پس ما فرضا جهان را نادان بدانیم نمی توانیم خداوند را نادان بدانیم و او حتما دانای مطلق است و با این سمت و توانائی خویش تمام اعمال ما را برای همیشه مشاهده و پیش بینی نموده و چیزی را هم که او دید و پیش بینی کرد حتما اتفاق خواهد افتاد اعم از اینکه ما بخواهیم یا نخواهیم و به عبارت صریح ما در کارهای خود اختیار نداریم بلکه مجبور می باشیم! . موریس مترلینگ

عشق به مراتب بزرگتر و فراتر از جاذبه ی فیزیکی و جسمانی ای است که نسبت به شخص دیگری در خود احساس می کنیم . عشق حتی به مراتب فراتر از ایمان به آرمان و غایتی برتر یا علاقه شور و اشتیاق نسبت به روابط ، کار یا حتی خانواده است . باربارا دی آنجلیس


پایداری و تلاش کلید هر قفل بسته ایست . ارد بزرگ


اگر از شما بپرسند که در این جهان در انتظار چه هستید چه پاسخ خواهید داد؟ اگر از اشخاص عادی باشید "که نود و نه درصد مردم از اشخاص عادی هستند" خواهید گفت که من دراین دنیا انتظار دارم که پس از مرگ مستقیما وارد بهشت شده ودر حالی که عمر جاویدان خواهم داشت تا پایان عالم اغذیه لذیذ بخورم و از لذت عشق و شهوت برخوردار شوم و آهنگ های طرب انگیز بشنوم و ... ولی غافل از این هستید که پس از رفتن در بهشت و داشتن عمر و جوانی همیشگی که هرگز دچار خزان پیری و بیماری نخواهید گردید دیگر از خوردن و نوشیدن و خوابیدن و شهوترانی لذت نخواهید برد و بزودی زندگی یک نواخت بهشت شما را خسته و کسل خواهد کرد زیرا چیزی که در این دنیا خوردن و خوابیدن و غیره را برای شما لذت بخش کرده ترس از مرگ و از دست دادن این لذات است و روزی که این لذات جاوید شد یعنی مرگ برای شما وجود نداشت همه چیز عادی خواهد گردید! در جای دیگر گفته ام که اگر شما را به بهشت ببرند پس از یکسال اقامت کسل شده و از در بهشت خارج گردیده و در جستجوی نقطه دیگری هستید که تغییری در زندگی شما بدهد!!! . موریس مترلینگما نباید از حرکات و گفتار یک دیوانه حیرت کنیم . زیرا بیست و چهار ساعت شب و روز مشغول تماشای دیوانگی و حرکات بی رویه طبیعت هستیم و انگار که ما بر طبیعت برتری داریم زیرا خود را در قبال او عاقل می بینیم.
اما اول باید منتظر بود که بفهمیم اساس دنیا بر عقل استوار است یا جنون ؟؟؟ و به عبارت دیگر آیا عقل هم یکی از نواقص زندگی ماست که با توسل بدان می خواهیم کشتی زندگی حقیر و ناچیز خود را به ساحل نجات برسانیم و یا برعکس ,عقل یکی از امتیازات ماست ؟!؟!؟!
زیرا ممکن است عقل هم یکی از نواقص زندگی ما باشد و برای موجودات عالی تر هیچ معنی نداشته باشد.
مثلا عقل شما می گوید که وسط کوره کارخانه آهن گدازی نروید زیرا خاکستر خواهید شد.ولی موجود عالی تری که بیم از آتش ندارد و حتی چندین میلیون درجه گرمای کره خورشید را تحمل می کند به استدلال عقلانی شما می خندد و با چشم حقارت به شما می نگرد و تفرج کنان از وسط کوره آهن گدازی عبور می نماید . موریس مترلینگ

شکست نتیجه خودداری از انجام عملی ( مثلاٌ زدن یک تلفن ، رفتن یک کیلومتر راه یا اظهار عشق و محبت) است. آنتونی رابینز

هر چه بیشتر عشق و شور زندگی را از خود ابراز کنید ، برای دیگران مقاومت ناپذیر تر خواهید شد و آن ها کمتر می توانند شما را نادیده بگیرند . باربارا دی آنجلیس

کمک به همگان ، عشقی است که به برجستگان کمک می کند راه های سرفرازی را بیابند . ارد بزرگ

از تصاویر و اشکال مختلف خداوند یگانه شکلی که تا اندازه ای به فهم ما نزدیک می باشد بی پایان بودن اوست و ما از صفات خداوند فقط همین یکی را تا اندازه ای می فهمیم و باقی صفات و اشکال او برای ما مجهول می باشد !!! . موریس مترلینگ


گاهی اوقات مرگ بازی غایم موشک دارد. به این طریق که ناگهان از گوشه ای به در آمده گریبان شخصی را که هیچ به مرگ فکر نمی کرد می گیرد و او را با خود می برد. این است یکی از تفریحات او !!! . موریس مترلینگ

من بعضی از اشعار شعرای ایرانی را در ترجمه های فرانسوی خوانده ام و بعضی از ابیات فریدالدین عطار نیشاپوری تاثیر زیادی در من کرده است. فریدالدین در یکی از اشعار خود می گوید :
"خداوندا اگر چه گناهکار هستم و خود را درخور مجازات می بینم. لیکن از درگاه تو ناامید نیستم برای اینکه می دانم که اگر من در این جهان بر طبق پیروی از طبیعت خود رفتار کرده ام تو در آن جهان نسبت به من بر طبق طبیعت خود رفتار خواهی نمود."
انصاف بدهید که آیا از آغاز زندگی بشر تاکنون در جهان چیزی گفته شده است که از حیث عمق معنی بالاتر از این گفته عطار نیشاپوری باشد و به این اندازه امیدبخش باشد ؟؟؟ . موریس مترلینگ

اگر ما صد مرتبه باهوش تر و چیز فهم تر از این بودیم دنیایی که به نظر ما می رسد چندان شباهتی به دنیای کنونی نداشت و اگر هزار مرتبه از این چیز فهم تر بودیم تفاوت دنیایی که به نظرمان می رسید با این دنیا زیادتر می شد . زیرا دنیا جز خود ما و جز آنچه در خود می بینیم و از خود می فهمیم چیز دیگری است!!!
حتی خدا هم که عین هستی است نمی تواند نیستی را به وجود بیاورد . همانگونه که آفریننده قادر نیست پایان خود را ببیند زیرا اگر پایان خود را می دید آنوقت بی پایان نبود . موریس مترلینگ


در دوی زندگی ، همیشه هماورد را شانه به شانه ات بپندار و همیشه با خود بگو تنها یک گام پیشترم ، تنها یک گام . ارد بزرگ


ما هیچ دلیلی در دست نداریم که بتوانیم وجود فهم و شعور را در سنگ و درخت و غیره منکر بشویم و در این صورت بعید نیست دنیاهائی وجود داشته باشد که در آنها سنگ ها و سایر جمادات مثل ما زندگی کنند و بلکه زندگی فکری آنها از ما بالاتر باشد . موریس مترلینگ


از خود می پرسیم که اگر مرگ تغییرات کنونی را به ما نمی داد یعنی جسم ما را فاسد و متلاشی نمی کرد و در پایان مبدل به یک اسکلت زشت و وحشت آور نمی شدیم و در عوض بعد از مردن جسم ما مبدل به یک گل سرخ زیبا میشد آیا این همه که امروز برای روح خود مشوش هستیم آن موقع هم مشوش میشدیم؟؟؟
هر کس که این پرسش را از خود بنماید پاسخ منفی خواهد داد و خواهد گفت که چون مبدل به گل سرخ خواهم شد برای روح خود بیمناک نیستم.

پس معلوم میشود قسمت اعظم وحشت ما ناشی از ملاحظات جسمانی است . موریس مترلینگ

اگر در اولین قدم، موفقیت نصیب ما می شد، سعی و عمل دیگر معنی نداشت. موریس مترلینگ

هر گاه تصمیم شایسته ای گرفتید ، آنرا رها نکنید. آنتونی رابینز

هر کاری انجام می دهید آن را با تعهد انجام دهید . باربارا دی آنجلیس

هدف ما باید دارای شور و برانگیختگی باشد . آرمانی که آدمی را به وجد نیاورد ، کسالت بار و خسته کننده است . ارد بزرگ

انسان خوشبخت آن کسی است که حوادث را با تبسم و اندکی دقت بعلت وقوع آن تلقی وقبول نماید . مترلینگ

آدمی ساخته ی افکار خویش است فردا همان خواهد شد که امروز می اندیشیده است . موریس مترلینگ

روح کندوست که به زنبور عسل وحی می کند . موریس مترلینگ

شناختن وظیفه کار مشکلی نیست ولی انجام وظیفه مشکل است. لرد آیبوری

ترقیات بشر ، زاده عمل و کار انسان است. بناپارت

نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ۱۱:٢٩ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/۱/٥
تگ ها:


+ ترجمه گویا قران

اکنون میتوانید از این سایت ترحمه گویا قرآن را دانلود کنیدو لذت ببرید .

دانلود

 

نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ۱۱:۱٤ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/۱/٥
تگ ها:


+ تشکر و قدردانی

با سلام

در این مجال بر خودم واجب می دونم که از تمام دوستانم که با  پیام های خود باعث دلگرمی اینجانب شده اند کمال تشکر را نمایم . از احسان دوست عزیزم و همسر محترم ایشان و دوست و همنشین تنهاییهای من حسن صفی خانی و از سارا عزیزم که امروز کنارم نیست و دوستان دیگر که با نظرات خود ما را یاری می کنند کمال تشکر را دارم

مدیریت وبلاگ 

محمد طلوع عسکری 

نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ٤:٥٤ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۱/٤
تگ ها:


+ بزم نوروز در غربت

تا شمع بزم میهن بر سر زبانه دارد        

 پروانه بهر دیدن  میل و بهانه دارد

  دور از وطـن گلسـتان گـردد اسـیر تیـشه

   در بیشه بین که ریشه صدها جوانه دارد

دیوار بخت و اقبال هر چند بلندست اینجا  

 لیکن به روی دیـوار زنـبور لا نــه دارد

از دولت تخـیل افسانه شد حقـیقـت

اما حقیقت اینجا صدها فسانه دارد

دنیا غریـب دل  شـد یا دل  غــریب دنیا

در هر دو حالت این دل رنج زمانه دارد

آهو به دشت غربت هرگز دمی نیاسود

در دشت خـرم اینـجا صـیـاد خانه دارد

با هـد  هـد ولایـت  گیسـوی خویـش افشان

زین روکه بر سرخویش صد دانه شانه دارد

مهر وطن چو در دل بیگانه با ریا شد

این دل برای فردا صد ها ترانه دارد

در شام تار غربت هر کس وطن شناسد 

تا وقت صبح روشن بزم شبانه دارد

گرد و غبار ظلمت هر گز بجا نماند

چون چشم مام میهن اشکی روانه دارد

عشق وطن نه حرفست نی صحبت و هیاهو  

عاشـق بغـیـر گـفـتـن صــد هــا نشــانـه دارد

نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ٤:۳۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۱/٤
تگ ها:


+ جنازه دختری که بعد از 130 سال سالم مانده است( هنگامه حنایی)

جنازه دختری که بعد از 130 سال سالم مانده است

سینه برنادت دختری از روستاهای فرانسه و از خانواده‌ای فقیر بود که مدعی شد مریم مادر مسیح را میبیند و با او گفتگو می‌کند. عده‌ای به او ایمان آورده و عده‌ای دیگر او را دروغگو خواندند ولی حرف‌های برنادت که از طرف مریم مقدس بیان می‌کرد و به همه مردم روی زمین پیام‌های خوب زیستن را ابلاغ می‌نمود حتی اسقف کلیسای آن جا را نیز بر آن داشت تا به برنادت ایمان آورد.


 


برنادت در طول زندگیش معجزات بسیاری از جمله شفای بیماران لاعلاج انجام داد و سرانجام در سال 1879 درگذشت. و حالا پس از 130 سال مقامات کلیسایی که وی در آنجا دفن شده بود بدن او را بیرون آوردند و دیدند که جنازه‌اش نپوسیده است و این محل امروز محل زیارت مسیحیان شده است.

 


نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ٤:٢٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۱/٤
تگ ها:


+ تقدیم احساسات شما به دوستانتان

مدیریت این وبلاگ بر ان شده است که اینبار با ابتکاری جدید احساسات پاک شما را با هر اهنگی که دوست دارید به بهترین دوستانتان هدیه کند شما میتوانید آهنگی را که دوست دارید از ما بخواهید تا آن را به کسی که دوست دارید تقدیم کنیم .

تنها نام خواننده و آهنگ را بانام خود و دوستتان برای ما ارسال کنید

نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ٧:٥۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۱/۳
تگ ها: احساس


+ دوستی را از همه چیز مهمتر می دانم

نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ٧:٤٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۱/۳


+  

نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ٧:٤۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۱/۳


+ فیل صورتی

مشاهده بچه فیل صورتی در بوتسوانا

یک بچه فیل صورتی برای اولین بار در بوتسوانا مشاهده شده است.

یک فیلمبردار حیات وحش تصاویری از این بچه فیل را در دلتای اوکاوانگو میان گله ای مرکب از هشتاد فیل ضبط کرده است.

متخصصان می گویند این بچه فیل احتمالا آلبینو (زال) است که بیماری بسیار نادری میان فیل های آفریقایی محسوب می شود.

این متخصصان نسبت به زنده ماندن این بچه فیل در دراز مدت اطمینان خاطر ندارند و می گویند گرمای سوزان آفتاب آفریقا می تواند باعث کوری این بچه فیل شود و مشکلات پوستی برای او ایجاد کند.

مایک هولدینگ که در حین فیلمبرداری برای برنامه حیات وحش بی بی سی این بچه فیل را دیده، می گوید: "ما او را برای چند دقیقه، هنگامی که گله فیل ها در حال عبور از رودخانه بود، دیدیم."

او می افزاید: "این برای تمامی اعضای گروه ما، لحظه ای هیجان آمیز بود. می دانستیم امر نادری را می بینیم و هیچ کس نمی توانست آنچه را که می بیند، باور کند."

فیل های آلبینو (زال) معمولا سفید نیستند و رنگ آنها بیشتر قهوه ای مایل به قرمز و صورتی است.

این نوع بیماری میان فیل های آسیایی دیده می شود و در گونه های فیل های بزرگ آفریقایی کمتر دیده شده است.

دکتر مایک چیس، بوم شناس که مسئول سازمان فیل های بدون مرز است، می گوید: "تا کنون من فقط سه بچه فیل صورتی در پارک ملی کروگر در آفریقای جنوبی دیده ام."

او می افزاید: "این احتمالا اولین مورد مشاهده شده در شمال بوتسوانا است که مستند شده است."

"ما ده سال است که بر روی فیل های این منطقه مطالعه می کنیم و این اولین مورد فیل آلبینو است که ثبت شده است."

او می گوید با توجه به شرایط موجود، شانس این بچه فیل برای زنده ماندن کم است.

دکتر چیس می افزاید: "آنچه بر سر بچه فیل های دارای آلبینو می افتد، هنوز یک معما است."

او می گوید ممکن است اندک امیدی برای نجات این بچه فیل وجود داشته باشد و به نظر می رسد او توانسته خود را با شرایط زندگی اش تطبیق دهد.

به گفته دکتر چیس، چون این بچه فیل در دلتای اوکاوانگو دیده شده، او شانس بیشتری برای بقا دارد، چون می تواند در زیر درخت های بزرگ پناه بگیرد و با گل و لای رودخانه مانع از نفوذ تابش مستقیم نور خورشید بر روی پوستش شود."

او می افزاید این بچه فیل که به نظر دو تا سه ماهه بود، در زیر سایه مادرش راه می رفت.

به گفته او، این رفتار نشان می دهد که این بچه فیل نسبت به آفتاب سوزان آفریقا آگاه است و برای بقا، رفتار منحصر به فردی پیش گرفته است.

دکتر مایک چیس در انتها می گوید: "می دانم که فیل ها قدرت انطباق بالایی دارند، باهوش هستند و در زنده ماندن مهارت دارند."

نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ٧:۳۱ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/۱/۳
تگ ها: فیل


+ افسانه هستی

نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ۳:٠٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۱/٢


+ حامی

دو آهنگ جدید و بسیار زیبا از حمید حامیدانلود آهنگ ها با کیفیت ۱۲۸ کیلوبایت

01 Ashti

02 Shabha Ke Boghz Mikoni

دانلود آهنگ ها با کیفیت ۴۰ کیلوبایت

01 Ashti

02 Shabha Ke Boghz Mikoni

نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ۸:٢٤ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/۱/٢
تگ ها: download و دانلود و حامی


+ محسن یگانه

نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ۸:٠٩ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/۱/٢
تگ ها: یگانه و دانلود و download


+ محسن چاوشی

نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ٧:٥٦ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/۱/٢


+ اسکرین سیور

در این پست یک اسکرین سور" Screen Sever " بسیار زیبا و دیدنی از نوع آکواریوم ماهی که در میان سایر محافظ نمایش ها از محبوبیت بیشتری این روز ها نزد کاربران برخوردار می باشد آماده دانلود می باشد که توسط آن محیط آکواریوم طبیعی را به طور شگرفی به صورت مجازی به داخل کامپیوتر خود خواهید کشید که  در نوع خود بسیار زیبا و چشم نواز می باشد.
این اسکرین سور آماده شده توسط سایت فوردانلودس. آی آر برای دوستان همراه با شماره سریال بوده و از امکانات متعددی که از جمله آنها می توان به انتخاب نوع و رنگ ماهی ها , غذا دادن به ماهی های داخل آکواریوم و نوازش آنها , قراردادن آکواریوم به عنوان پس زمینه متحرک در پشت آیکن های روی دسکتاپ و ... که با نصب محافظ نمایش به آنها پی خواهید برد اشاره کرد.[ پســـورد : www.4downloads.ir - به کوچک بودن حروف دقت نمائید ]
نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ٧:٢٥ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/۱/٢


+ خانه تکانی کامپیوتری

بخش اول :‌ نرم‌افزار

۱/ پاک کردن فایل‌های اضافه
بسیاری از اوقات نرم‌افزارهایی که از آنها استفاده می‌کنید فایل‌هایی را برای کار خود می‌سازند که بعد از اتمام کارتان با آن نرم‌افزار دیگر نیازی به آنها نخواهید داشت. این فایل‌ها که شامل گزارش فعالیت نرم‌افزارهای مختلف (log) ، فایل‌های موقت و نسخه‌های متعدد پشتیبان که بصورت اتوماتیک و هفتگی یا ماهیانه ایجاد می‌شوند و بسیاری فایل‌های دیگر است که بدون ‌آنکه مشکلی برای سیستم‌عامل بوجود بیاورند به راحتی قادر به پاک کردنشان خواهید بود. برای از بین بردن این‌گونه فایل‌ها نرم‌افزارهای متعددی وجود دارند. CCleaner یکی از آنهاست که علاوه بر رایگان بودنش از قدرت و سرعت زیادی در پاک کردن سیستم‌عامل برخوردار است.این نرم‌افزار بیش از ۲۵۰میلیون بار توسط کاربران سراسر جهان دانلود و استفاده شده است. پس در کارایی آن شک نکنید !

۲/ از بین بردن فایل‌های تکراری
زیاد پیش می‌آید که از یک فایل دو یا چند نسخه بر روی هارددیسک شما موجود باشد. فایل‌های بی‌ارزشی که وجود چند نسخه از آنها بر روی کامپیوتر تنها یک اثر دارند :‌ اشغال کردن فضای هارد دیسک
چند نرم‌افزار بصورت اختصاصی این کار را برای شما انجام می‌دهند. سه برنامه را که فایل‌های تکراری را پاک می‌کردند به شما معرفی می کنیم:
 

» Easy Duplicate Finder 2.2 review
برنامه ی بسیار کم حجم و رایگانی می باشد که با سیستم عاملهای ایکس پی و ویستا سازگار است. این برنامه تست شده و هیچ گونه مدل تبلیغاتی(adware) را شامل نمی شود. از جمله ویژگیهای این برنامه می توان به اسکن قابل انعطاف، امکان اسکن فایلهای سیستمی محافظت شده، انترفیس راحت و در عین حال پیشرفته برای کاربران، تعیین اسکن یک پسوند ویژه و… اشاره کرد.
دانلود با حجم ۷۷۰ کیلوبایت (لینک اصلاح شد)

 

» Clone Terminator 2.0
کار با این برنامه بسیار ساده است و تنها در طی ۵ مرحله براحتی می توانید به نتیجه ی موردنظرتان دست پیدا کنید. این برنامه از یک الگوریتم جدید برای اسکن فایلها استفاده می‌کند، که بسیار سریع و قابل اطمینان است….
برنامه مورد بحث علاوه بر اینکه فایلهای تکراری را برایتان پیدا کرده، فایلهایی را که کاملاً خالی هستند(هیچ فضایی را اشغال نکرده اند) را نیز به شما معرفی کرده، تا شاید مورد عنایت کلیک موس تان برای پاک کردن، قرار بگیرند.
دانلود برنامه با حجم ۱/۲ مگابایت (لینک اصلاح شد)

 

» Duplicate File Finder 3.4
این برنامه بسیار کم حجم و رایگان می باشد. مسلماً این برنامه امکانات ۲ برنامه ی قبلی را ندارد، اما قابلیت Portabel بودن (قابل حمل بودن) آن  دلیلی هست که باعث شده ما این برنامه را به شما معرفی کنیم. این برنامه علاوه بر اسکن تمامی فایلهای شما، قابلیت اسکن اختصاصی فایلهای jpeg ، فایلهای Mp3 ، فایلهای Doc و فایلهای txt را نیز دارا می باشد.
دانلود برنامه با حجم ۱۱۰ کیلوبایت (لینک غیر مستقیم)


نرم‌افزار دیگری که به جز این سه نرم‌افزار وجود دارد و من هم از آن استفاده می‌کنم برنامه‌ی DoubleKiller است که آن را می‌توانید با حجم ۳۹۲ کیلوبایت و با فرمت zip از سایت سازنده اش دریافت کنید (لینک دانلود مستقیم)‌

 

۳/ مرتب کردن فایل های هارددیسک
Defrag کردن فایل‌ها یکی از راهکارهایی است که باعث افزایش سرعت دسترسی به آنها و در نتیجه افزایش کلی سرعت سیستم می‌شود.مایکروسافت در Windows ابزاری را برای این کار به نام Disk Defragmenter تعبیه کرده است که میتوانید آن را از لیست Accessories و در قسمت System Tools پیدا کنید. نرم‌افزارهای جایگزینی هم برای این‌کار معرفی شده اند شرکت سازنده CCleaner یعنی Piriform هم به تازگی اقدام به ساخت و توسعه نرم‌افزاری برای اینکار کرده است که defraggler نام دارد و می‌توانید آن را از اینجا دانلود کنید.

 

بخش دوم :‌ سخت‌افزار

پاک کردن قطعات کامپیوتر مانند صفحه‌کلید ، ماوس و مانیتور و همچنین گردگیری داخل case رایانه از دلایل بهداشتی و زیبایی قابل توجه است. علاوه بر اینها اینکار باعث افزایش کارایی و بهبود عملکرد کامپیوترتان می‌شود. برای مثال عملکرد فن CPU و منبع تغذیه بر اثر خاک‌گرفتگی دچار مشکل شده و صدای زیادی از خود تولید می‌کند. گذشته از این وجود گرد و خاک موجب می‌شود که فن نتواند بخوبی وظیفه خنکسازی خود را انجام دهد و ممکن است منجر به سوختن CPU یا دیگر قطعات شود.

فن های کامپیوترمان را چگونه و کی تمیز کنیم؟

همیشه سئوالاتی از من پرسیده می شد که فن کامپیوترم زیاد سر و صدا می کند یا اینکه چگونه می توانم صدای فن را کمتر کنم؟ قبل از هر چیز اولین نکته اینکه وقتی فن شروع کند به ایجاد صدای اضافی معنیش این نیست که دچار اشکال شده است و بایستی تعویض شود. پائین آمدن دور فن و عدم توانائیش در خنک کردن بخش مربوط به آن یک مبحث است و کثیف بودن فن و گرد و خاک گرفتنش بحث دیگری.

پائین آمدن دور فن زمانی خطرناک است که شما بتوانید پره های فن را در حین چرخش با دست متوقف کنید ولی اگر در شرایطی غیر از این فن شما صدای اضافی در حین چرخش تولید می کند ممکن است علتش گرد و خاک گرفتن فن یا عواملی شبیه به آن باشد. کلا تمیز کردن داخل کیس کامپیوتر و فن های آن به صورت سالیانه امر ضروری است و حتی در برخی موارد مثلا اگر شما در محلی نسبتا آلوده و پر گرد و غبار ساکن هستید، سیگار میکشید و یا حیوان خانگی پشمالویی دارید توصیه می شود اینکار را 3 یا 6 ماه یکبار انجام دهید.

در کامپیوتر شما به صورت نرمال حداقل دو فن وجود دارد، یکی در داخل پاور یا منبع تغذیه آن و یکی هم روی پردازنده یا CPU نصب شده است. تمیز کردن فن منبع تغذیه اگر فرد حرفه ایی یا در اصطلاح خودمانی دست به آچاری نیستید خیلی توصیه نمی شود. چون نیاز است منبع تغذیه را از داخل کیس پیاده کنید بعد خود منبع را باز کنید تا به فن برسید، پیاده کردن منبع تغذیه پیچیده نیست و قبلا در پستی با عنوان مونتاژ یک کامپیوتر / قسمت پنجم / منبع تغذیه یا پاور در موردش مفصل صحبت کرده ایم اما اینکه منبع تغذیه را کالبد شکافی کنید و بخواهید فنش را بیرون بکشید و غیره در صورت نداشتن تسلط کافی ممکن است دردسر ساز شود، لذا با توجه به نوع پارو و ساختارش سعی کنید فن آن را تا جایی که می توانید از بیرون و با استفاده از ابزارهایی مثل اسپری های فشرده هوا و غیره گرد گیری کنید.


اما فن CPU تمیز کردنش جز واجبات است خصوصا اگر CPU گران قیمتی دارید چون پایین آمدن دور فن CPU و ایجاد سر و صدا توسط آن در اثر گرد و غبار گرفتن، موی حیوانات و... می تواند سبب بالا رفتن دمای CPU کاهش کارایی سیستم و حتی آسیب دیدن پردازنده ی شما شود.

لذا مواد لازم برای تمیز کردن فن:

1- پیچ گوشتی ترجیحا چهار سو و در اندازه ی مناسب

2- روغن چرخ، یا به قول اهالی فرنگستان Mechanical oil

3- چند عدد دستمال ترجیحا نرم و با قابلیت جذب گرد و غبار

و دیگر هیچ... (^_^)

باز کردن کیس که چندان پیچیدگی ندارد و بر حسب نوع کیس و کمی فسفر سوزندان راحت می توانید آن را باز کنید، پیدا کردن فن داخل کیس هم پیچیده تر از مورد قبلی نیست، اگر فن پیچ شده است پیچ ها را باز کنید و بعد آن را از جایگاهش خارج کنید، اگر حواستان جمع باشد نیازی نیست سیم برق فن را از مادربرد جدا کنید ولی اگر فکر می کنید این اتفاق ممکن است برایتان بیفتد یا لازم می دانید جدایش کنید و حدس می زنید بعدا ممکن است در پیدا کردن محل اتصالش دچار مشکل شوید توصیه میکنم با یک دوربین (موبایل) از محل اتصال این سیم به مادربرد عکس بگیرید تا بعدا دیگر مشکلی نباشد.

فن را که بیرون کشیدید با یک دستمال (اگر به مقدار بسیار بسیار اندک رطوبت داشته باشد بهتر است) محیط بیرونی و لابه لای پره های آن را خوب تمیز نمائید. (تصویر زیر)

بعد بر چسب روی قسمت میانی فن را به آرامی بلند کنید تا محور فن مشخص شود، برخی از فن ها ممکن است بر روی محورشان یک لایه لاستیکی مانند یا شبیه به آن قرار داشته باشد که می توان آن را نیز با نوک ناخن یا پیچ گوشتی بلند نمود و سپس یک یا دو قطره روغن با قطره چکان درون محور چرخش فن بچکانید. (تصویر زیر)

برچسب و سایر موارد دیگری را سرجایش برگردانید و فن را مجددا درون کیس سوار کنید، اطمینان حاصل کنید فن به درستی روی CPU سوار شده و سیم آن به صورت کامل و در جای صحیح به مادربرد متصل است و بعد کیس را ببندید و سیستم را مجددا به برق بزنید و روشن کنید.

به احتمال زیاد اینبار بعد از روشن شدن کامپیوترتان از عدم وجود صدای فن متعجب خواهید شد!

 

راهنمای مصور و گام به گام تمیز کردن کیبرد:

کیبرد یکی از اساسی ترین ابزارهای کامپیوتر ماست که با آن سر وکار داریم، و شاید در روز ساعتها و ساعتها دستهای ما با آن در تماس باشند. بر اساسی تحقیقاتی که اخیرا در موسسه یی در انگلستان صورت گرفته است باکتری های مضری که بر روی یک کیبرد اجتماع می کنند بسیار بیشتر و مضر تر از جمیع باکتری های مضری هستند که بر روی نشیمن گاه یک توالت جمع می شوند! خوب الان چه احساسی دارید؟ قصد دارید کیبوردتان را ضد عفونی کنید؟ در اسید بیاندازید؟ یا....!؟
برای همین لازم است هر از گاهی کیبرد هایمان را عین بچه آدم تر و تمیز کنیم، اینکار شاید چندان دشوار نباشد و شاید برای خیلی ها مثل آب خوردن ولی افرادی هم هستند که تا به حال حتی یکبار هم به آن فکر نکرده اند و ممکن است برای انجامش هیچ ایده ی خاصی نداشته باشند، لذا امیدوارم این راهنما برایشان مفید باشد.

 

وسایلی که برای تمیز کردن کیبرد نیاز داریم در خانه ی همگی مان وجود دارد و نیازی نیست هزینه ی اضافی کنید، کلا ابزارهای تمیز کننده یی مثل اسپری های فشرده هوا و... برای تمیز کردن کیبرد چندان کارایی ندارند و اصلا بهتر است به آنها فکر نکنید و هزینه کردن در این زمینه اشتباه است. قبل از اینکه وارد بحث اصلی شویم توصیه می کنیم با دوربین تان یا گوشی موبایل خود یک عکس از کیبورد بی گیرید چون بعد از بر داشتن کلید ها از جایشان برای جا زدن مجدد شان در صورت نداشتن تصویر بایستی یک حافظه ی تصویری منحصر به فرد فرا انسانی داشته باشید.

 

اما مواد لازم:

- کمی دستمال کاغذی و یا دستمالهای مشابه که بتوانیم با آن گردگیری کنیم

- یک لیوان آب

- جارو برقی

- خلال دندان

- پیچ گوشتی

- و این راهنما

 ابتدا کیبرد را در حالت صاف و مسطح قرار دهید، سپس یک سری مناسب به جارو برقی خود متصل نمائید، مکش جارو را در پائین ترین حد ممکن قرار دهید و به آرامی شروع به تمیز کردن لابه لای کلیدهای کیبرد خود کنید تا هر چیزی که بین آنها مانده است را جارو بیرون بکشد. بهترین سری جارو برقی برای انجام اینکار سری است که در انتهایش کمی مو های نازک دارد و معمولا برای تمیز کردن مبلمان مورد استفاده قرار می گیرد، البته باز هم انتخاب نهایی با شماست.

جارو برقی را خاموش کنید و سپس دستمال کاغذی یا دستمال گرد گیری خود را بر دارید و سعی کنید روی کلیدها و لابه لایشان را کمی گرد گیری کنید، در این مرحله کلیدها زیاد تمیز نخواهند شد ولی مقداری از گرد و غباری که چند سال یا ماه است روی آنها نشسته کاسته می شود.

خوب حالا به بخش جالب داستان می رسیم، پیچ گوشتی را بر دارید از یک گوشه کیبرد مثل تصویر بالا شروع به در آوردن کلیدها از جایشان کنید، اینکار پیچیده گی خاصی ندارد می توانید آن را بدون پیچ گوشتی و با دست هم انجام دهید ولی در هر دو حالت باید با حوصله انجامش دهید. نکات فنی و کنکوری در این باب: ترجیحا در آوردن کلیدهای کیبرد را از یک گوشه ی آن شروع نمائید، مثلا در تصویر بالا اینکار از گوشه سمت چپ پائین و از کلید کنترل شروع شده است، ضمن اینکه تا مادامی که به در آوردن و جا زدن کلیدها خوب مسلط نیستید سعی کنید کلیدهای بزرگ مثل شیفت، اسپیس، بک اسپیس، Enter را در نیاورید چون کمی جا زدن و در آوردنشان با باقی کلیدها فرق می کند.

در تصویر بالا ما همه ی کلیدهای اصلی را پیاده کرده ایم و البته این می تواند الگویی برای پیاده سازی کلیدها توسط مبتدی ها باشد

اگر حرفه ای تر باشید صفحه کلید را به این شکل پیاده می کنید. و خوب اگر اولین بار باشد که صفحه کلیدتان را تمیز می کنید بعد از پیاده سازی کلیدها احتمالا یکی از ترسناک ترین مناظر ممکن را می بینید، زیر کلیدهای شما مخلوطی از گرد و خاک، مو و... وجود دارد و حسابی کثیف است.

 هر چند ما یکبار با جارو برقی لابه لای کلیدها را تمیز کردیم ولی حالا لازم است یکبار دیگر به همان شکل سطح کیبرد را هم تمیز کنیم.

بعد از اینکه با جارو برقی تمیز کاری را انجام دادید ممکن است هنوز در برخی جا ها روی سطح کیبرد ذراتی چسبیده باشند اینجاست که خلال دندان به کار می آید تا شما را از شر این ذرات ریز هم خلاص نماید. بعد هم می توانید لابه لای جای کلید ها را با یک دستمال مرطوب کمی تمیز تر کنید و سپس با یک دستمال خشک کاملا خشکش نمائید.

خوب الان یک کیبرد کاملا پاستوریزه داریم!!

هنوز کلیدها را جا نزده ایم، اگر دقت کرده باشید روی کلیدها خصوصا آنهایی که بیشتر از بقیه کاربرد دارند همواره مقداری چربی سر انگشتها می نشیند، برای اینکه از شر این چربی هم خلاص شویم می توانیم کلیدها را در یک لیوان آب بیاندازیم کمی صبر کنیم و سپس آنها را خوب خشک کنیم و بعد جا بزنیم. فقط حتما کلیدها را کاملا خشک کنید و سپس جا بزنید، رطوبت می تواند به کیبرد شما آسیب وارد کند.

کلیدها را جا می زنیم و دفعه ی بعدی که از کیبرد استفاده میکنیم احساس پاکیزگی مضاعفی خواهیم داشت!

نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ٥:٥٦ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/۱/٢
تگ ها:


+ سال نو مبارک

با آرزوی 12 ماه شناخت صحیح 52 هفته معرفت آسمانی 365 روز صداقت 8760 ساعت مهربانی 52500 دقیقه توکل به خدا 3105000 ثانیه غرق در لذت بخش ترین عشق هستی......

سال نو مبارک

سال نو بر تمامی اعضای پایگاه اطلاع رسانی صبا مبارکباد

نویسنده : خلیج همیشه فارس ; ساعت ۸:٤٤ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/۱/۱
تگ ها: